У Римі відбудеться Конгрес про синодальність душпастирства молоді

22 травня 2024, 19:48 157

З 23 по 25 травня в Римі відбуватиметься Міжнародний конгрес на тему «Задля синодального душпастирства молоді: нові стилі та стратегії лідерства». Ця подія, організована Дикастерією у справах мирян, сім’ї та захисту життя, стане головним моментом відзначення 5-ї річниці публікації Апостольського напоумлення Christus vivit, опублікованого після Синоду з питань молоді 2018 року.

У Римі відбудеться Конгрес про синодальність душпастирства молоді

Про це повідомляють на сайті «ДивенСвіт».

Участь у конгресі візьмуть близько 300 делегатів з єпископських конференцій 110 країн світу. Протягом трьох днів вони обговорюватимуть такі теми, як молодіжне лідерство, синодальність, формування, духовний супровід.

Важливою темою конгресу також стане Ювілейний рік молоді, який проходитиме з 28 липня по 3 серпня 2025 року. УГКЦ на конгресі представлятимуть о. Роман Демуш, заступник голови Патріаршої Комісії у справах молоді, та Вероніка Дякович, представниця української християнської молоді та членкиня НУМО (Національного українського молодіжного об’єднання).

Делегати з України привезуть на конгрес осколки снаряду, який детонував на подвір’ї храму в Ірпіні. «Таких осколків мільйони, — зазначає о. Роман Демуш. — Вони ранять нашу країну… Вони вбивають наш народ. Ми їм розказуватимемо про нашу українську молодь, яка ціною власного життя захищає їхній спокій і мир, яка є живим щитом між брехнею і правдою, злом і добром, смертю і життям… про молодь, яка є живим муром між світлом і темрявою, про молодь, смерть якої надає сенсу їхньому життю, і уможливлює життя мільйонів… бо це вона взяла на себе „увесь тягар війни“».

Конгрес завершиться в суботу, 25 травня, двома важливими подіями: вранці з учасниками заходу зустрінеться Святіший Отець Папа Франциск, а пополудні — с. Наталі Бекар, заступниця секретаря Генерального Секретаріату Синоду.

Очікується, що конгрес стане цінною платформою для обміну досвідом і найкращими практиками щодо душпастирської роботи з молоддю в усьому світі. Він також сприятиме розробці нових стилів і стратегій лідерства, які допоможуть молодим людям знайти своє місце в Церкві та світі.