У Празі в міжнародній конференції, присвяченій Україні, узяв участь священник УГКЦ

3 вересня 2022, 07:05 190

У столиці Чехії Празі пройшла 26-та міжнародна конференція «Forum 2000». Головна її тема була присвячена Україні. З благословення Блаженнішого Святослава, участь у ній узяв голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин о. Ігор Шабан.

Під час панельної дискусії отець Ігор подякував за запрошення Української Греко-Католицької Церкви на цей авторитетний міжнародний форум та розповів, чим живе Церква та її вірні в цей час в Україні. Священник висвітлив діяльність благодійної патріаршої фундації «Мудра справа», яка вже встигла допомогти понад 50 тисячам потребуючих сімей продуктовими наборами та евакуювала за допомогою волонтерів декілька тисяч осіб зі сходу та півдня України.

Під час конференції о. Ігор Шабан поспілкувався з міністром закордонних справ Польщі Збігнєвом Рау та міністром закордонних справ Чехії Яном Ліпавським, яким подякував за вияви солідарності й допомоги для українців, що були змушені тікати від війни.

Серед учасників конференції з України також були: керівник українського МЗС Дмитро Кулеба, голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, очільниця громадської організації «Мережа захисту національних інтересів „АНТС“» Ганна Гопко. За допомогою відеотрансляції до учасників празької конференції звернувся і Президент України Володимир Зеленський.

На завершення учасниками конференції було підписано спеціальний маніфест на підтримку України «Prague Manifesto for a Free Ukraine».

Варто зазначити, ініціаторами проведення міжнародних конференцій «Forum 2000» були президент Чехії Вацлав Гавел, єврейський письменник і лауреат Нобелівської премії миру у 1986 році Елі Візель та японський бізнесмен і філантроп Ріочі Сасакава. Перша така конференція відбулася у 1997 році.

за матеріалами Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин,
фото пресслужби «Forum 2000»