У Німеччині висвятили нового священника

19 липня 2023, 07:00 251

16 липня владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, у храмі Святої Варвари м. Оснабрюк уділив Таїнство Священства диякону Назарію Ясіновському.

У Німеччині висвятили нового священника

«Ми сьогодні будемо свідками народження нового священника. Його виховала українська земля і  дає нам для служіння Київська митрополія УГКЦ. Блаженніший Святослав в особі цього священника виявляє опіку Церкви-матері, яка йде до своїх дітей туди, де лихо і недоля розсіює. Саме сьогодні цей священник буде поставлений на служіння. Знаю, що ви за нього багато молилися, тому нинішнє свято є святом вашої віри і молитви. Це також свято для диякона Назарія, його родини та всієї нашої Церкви», — сказав владика Богдан.

У проповіді, беручи до уваги події війни в Україні, єпископ окреслив намірення молитов українців, які збираються у храмах і взивають до Господа. «Ми сьогодні потребуємо і молимося, щоб сила Христового воскресіння і Його перемоги над пекельними силами зла проявилися в нашому народі, який сьогодні стікає кров’ю, який кричить до Неба про порятунок, про спасіння, про визволення. Як кричали за Ісусом ті двоє сліпців: „Господи, змилуйся над нами“, так і ми сьогодні просимо, щоб Господь змилувався над нашим народом», — сказав архиєрей.

Також владика Богдан подякував душпастирю громади Святої Варвари, о. Миронові Мольчку, за його ревне служіння. «Для мене є великою радістю, що можу вас вперше відвідати як нашу знову посталу спільноту. Тут були українці ще 30–40 років тому. Але сьогодні цей храм наповнився віруючим християнським людом і я хочу подякувати Богові за вас усіх, а особливо за нашого о. Мирона Мольчка. Ми його називаємо „патріархом“ нашого екзархату, він має велике батьківське серце і відразу після вторгнення росії в Україну побачив вас усіх і пішов вам служити», — сказав апостольський екзарх.

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії