У наданні всебічної допомоги: «Мудра справа» відвідала потребуючих у Чернігові

23 вересня 2022, 15:30 108

19 вересня Патріарша фундація «Мудра справа» приїхала із благодійною допомогою у м. Чернігів до отців редемтористів.

У наданні всебічної допомоги: «Мудра справа» відвідала потребуючих у Чернігові

Від початку повномасштабного вторгнення російської федерації Чернігів постійно потерпав від обстрілів та облоги. Отець Роман Халус, місцевий монах монастиря Святих верховних апостолів Петра і Павла ЧНІ, увесь цей час провів разом із парафіянами та іншими людьми, які шукали у святині безпеку, спокій та джерело надії.

«У час активних бойових дій служили три наші священники, — розповідає Роман Халус. — Храм був відчинений щодня, щоб люди могли зайти помолитися. Службу Божу перенесли на 15-ту годину, щоб було зручно добратися і до комендантської години повернутися, адже громадський транспорт не ходив. Ми розмовляли з людьми, підтримували їх, передавали гуманітарну допомогу — харчі, медикаменти».

Водночас у монастирі облаштували укриття в підвалі для захорони життя людей під час ракетних обстрілів. «До нас першими прийшли сусіди з рідними з інших районів міста. Загалом у монастирі жило 58 людей: у різних будівлях на подвір’ї, у підвалі. Були діти і люди похилого віку, що потребували особливої опіки. Але атмосфера спільного проживання, турботи, можливість проговорювати події, духовна підтримка, молитва допомагали легше пережити облогу міста», — продовжив свою розповідь о. Роман.

Окремо монахи разом із волонтерами допомагали людям евакуюватися. До цього долучилися безліч благодійних організацій, таких як «Карітас», «Українська освітня платформа», інші благодійника із Києва, Волині, Івано-Франківщини.

«Люди, які жили тоді в нашому монастирі та інші, що ходили до храму, на Службі Божій бували щодня, вони потребували живого слова, але просили й Біблію, молитовники та іншу літературу. У ці 37 днів облоги були й хрещення дітей удома, і надання духовної підтримки пологовому будинку Чернігова. Зокрема, ми надали туди молитовники українською мовою», — підкреслює отець Роман Халус.

Сьогодні монастир Святих верховних апостолів Петра і Павла знаний як центр всебічної допомоги: тут роздають продуктові набори та гуманітарну допомогу, і водночас проводять духовні розмови та реабілітаційні заняття для дітей.

«Після припинення бойових дій, — розповідає о. Роман про те, як допомагали людям зруйнованої Бобровиці, — ми одразу туди поїхали і повезли харчові продукти. Великий район лишився без церкви — та, що на кладовищі „Яцеве“, зруйнована, а до іншої далеко без громадського транспорту».

Водночас постала ще одна проблема: люди не мали харчів та питної води. Саме тому отець Роман разом із іншими священниками і волонтерами розпочали навідуватися до місцевих мешканців та допомагати їм усім, чим тільки можуть.

19 вересня до надання допомоги мешканцям Чернігова долучилася Патріарша фундація «Мудра справа». Завдяки своєму логістичному центру сюди були направлені продуктові набори для підтримки найбільш потребуючих та немічних. Відразу ж вдалося організувати роздачу та доставку.

Одна із мешканок Чернігова п. Наталія розповідає, що від початку квітня допомагає своїй мамі на Бобровиці відновлювати будинок, який був пошкоджений внаслідок російської військової агресії. За словами співрозмовниці, її будинок також постраждав. «Я дуже вдячна благодійній організації „Мудра справа“ за таку прекрасну гуманітарну допомогу. Це для нас дуже важливо», — мовила жінка.

Подібною історією зруйнування помешкання також ділиться п. Світлана. Вона також навідалася, щоб взяти продуктовий набір, адже відновлюючи будинок, не може повернутися до своєї звичної роботи.

Пані Світлана із м. Чернігів, яка мешкає у мікрорайоні Бобровиця, каже: «Щиро дякую УГКЦ за гуманітарну допомогу від благодійної організації „Мудра справа“. Я отримала цю допомогу для своєї мами. Їй 84 роки і вона не ходить».

Патріарша фундація «Мудра справа», об’єднуючи навколо себе небайдужих і активних доброчинців, продовжує втілювати благодійний проєкт із виготовлення та доставки продуктових наборів для тих, хто цього найбільше потребує, адже постраждав від російської агресії.