У Мюнхені відбувся ІІ Модуль літургійно-музичного практикуму

25 жовтня 2024, 20:08 24

18–20 жовтня у Мюнхені в межах літургійно-музичного практикуму «Оновлення літургійного життя на парохії: труднощі і перспективи» відбувся II Модуль проєкту «Добре воно прославляти Господа». Проєкт ініційований Літургійною комісією Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії спільно з Літургійним центром «Передання».

У Мюнхені відбувся ІІ Модуль літургійно-музичного практикуму

Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії.

«Проживати Церкву зсередини — це завжди набагато цінніше, ніж щось міркувати про неї ззовні. У Мюнхені ми пізнали незабутню атмосферу спілкування із прекрасними людьми, їхній духовний світ, теплоту і вдячність», — поділився враженнями від ІІ Модулю проєкту «Добре воно прославляти Господа» о. Лука Михайлович, керівник Літургійного центру «Передання».

Тема ІІ Модулю «Божественна Літургія — шлях від воцерковлення до практики» стала для учасників практикуму можливістю пізнати богословський зміст літургійних текстів.

Доповідачі представили такі теми для обговорення: «Віронавчальний гимн „Єдинородиний Сине“, як догматично-літургійне сповідування віри» о. Лука Михайлович; «Естетико-антропологічний аспект християнських богослужінь. Спроби відповідей на виклики сучасності» Ігор Василишин; «Символ віри: історія, зміст і місце у візантійській літургії» Данило Коляса.

Також о. д-р Мирослав Лопух провів біблійний екскурс за темою «Що нам співати?», а дяк катедрального храму Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен Андрій Несмачний поділився досвідом і практичними порадами у веденні церковного співу.

У цьому літургійно-музичного практикумі беруть участь понад 80 осіб, які є членами українських парафіяльних громад у Німеччині та країнах Скандинавії.

«Це були дні, коли українці, що звершують своє служіння в Німеччині, Данії, Швеції одночасно зібралися для навчання і спільного досвіду літургійної молитви», — сказав о. Лука.

Під час модулю співці мали практичні виїзди до українських парафіяльних громад у м. Ауґсбурґ і Нюрнберґ, де були спільні зустрічі з парафіяльними хорами.