У Мирнограді на Донеччині під обстрілами евакуюють храми УГКЦ

12 серпня 2024, 15:36 1407

З Мирнограда на Донеччині евакуйовано всіх парафіян УГКЦ. У храмі Святих апостолів Петра і Павла залишився лише священник та волонтери, які працюють над евакуацією церкви. Раніше було евакуйовано і освячений минулого року храм Пресвятої Тройці.

У Мирнограді на Донеччині під обстрілами евакуюють храми УГКЦ

Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці о. Іван Василенко.

11 серпня в церкві Святих Петра і Павла демонтували іконостас та розібрали всі цінні речі, які планують перевезти у м. Дніпро.

Серед цінних речей, які будуть евакуйовані з храму, священник показав ангела з мармуру 1894 року, який пережив дві світові і тепер зустрів нову війну.

«Розпочинаємо евакуацію храму Святих апостола Петра і Павла. Боляче, на серці порожньо. Іконостас, ікони, хоругви, бібліотеку, всі освячені речі для храму маємо вивозити з міста Мирноград і загалом із Донецької області. Цей храм будували для слави Божої і спасіння людських душ. Ворог вже поруч, тому це поки для нас все», — сказав священник.

«Ще сьогодні ми тут молилися, обіймалися, люди плакали і виїхали. Залишився я один. Зараз будемо з хлопцем, який допомагав у будові, демонтувати ікони», — додав священник.

Попри всі події, парафія продовжує підтримувати гуманітарною допомогою місцевих мешканців. О 15:00 год щодня при храмі працює соціальний гардероб, де місцеві мешканці мають можливість отримати одяг і продукти.