У Мельбурні відбулася перша пресконференція кардинала-номінанта владики Миколи Бичка

14 жовтня 2024, 14:40 105

14 жовтня в катедральному храмі Святих апостолів Петра і Павла в Мельбурні відбулася перша офіційна пресконференція кардинала-номінанта владики Миколи Бичка, правлячого архиєрея Мельбурнської єпархії УГКЦ.

Як повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії, захід, на який були запрошені представники католицьких та світських медіа, модерував о. Симон Цькуй, протосинкел Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла. Він привітав усіх присутніх та коротко розповів про шлях владики Миколи до Австралії та його служіння в цій країні.

У зверненні владика Микола поділився тим, як дізнався про своє нове призначення, а також наголосив, що, незважаючи на те, що він ще не знає подробиць цього призначення, із покорою та вдячністю приймає цей привілей бути голосом українського народу й вірних в Австралії та свідчити про їхні переживання і виклики.

«Це призначення не змінює того, ким я є зараз, — зазначив владика Микола. — Я залишаюся насамперед єпархом для українців-католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, а також єпископом Української Греко-Католицької Церкви в єдності з Блаженнішим Святославом, нашим Отцем і Главою, та моїми братами-єпископами в Синоді Української Греко-Католицької Церкви. Я також продовжую глибоку співпрацю з моїми братами-єпископами в Австралії, як латинської, так і східної традиції. Ми благословенні жити в цій країні, вільній від війни та конфліктів, яка стала місцем миру й надії для багатьох біженців і мігрантів».

На пресконференцію владика Микола приніс особливу реліквію — український прапор, який йому передав волонтер з України.

«Цей прапор наші військові брали зі собою в бій, і він завжди був із ними. Він був у боях за Карлівку та Мар’їнку у 2014 році, а у 2015 році — за Авдіївку, Піски, Красногорівку та Донецьк. Згодом цих відважних воїнів схопили російські війська і вони потрапили в полон. Цей прапор був із ними. Солдатів били та катували, іноді з туго намотаним на голову прапором, — розповів єпископ. — Саме тому на ньому досі є сліди взуття та крові. Доволі дивовижним чином цей прапор потрапив до волонтера, який подарував цю дорогоцінну пам’ятку мені як реліквію героїзму українських військовослужбовців, які захищали свою Батьківщину від російської агресії».

Відповідаючи на запитання журналістів про ситуацію в Україні, кардинал-номінант процитував слова Папи Франциска, сказані напередодні, під час традиційної молитви на площі Святого Петра в Римі: «Звертаюся із закликом не допустити, щоб українці помирали від холоду, нехай припиняться авіаудари по цивільному населенню, яке завжди найбільше потерпає. Досить убивати невинних!». Він додав: «Я думаю, що це звернення Папи Франциска дуже важливе для України. Я підтримую його, тому що це буде важка зима для всіх українців, особливо зважаючи на війну, яка триває».

На завершення владика Микола висловив вдячність за підтримку, яку отримав після оголошення про його призначення. Він закликав присутніх молитися за нього, а передусім не забувати молитися за тих, хто сьогодні страждає найбільше.