У Любліні обговорюють нові шляхи діалогу між Церквою та суспільством

24 жовтня 2023, 14:09 134

Триває Міжнародний конгрес богословів «Країн трьох морів» на тему «Богослов’я в діалозі з сучасністю». Над нею з 23 по 27 жовтня роздумуватимуть представники з різних країн Центральної та Східної Європи, які застановляться над такими питаннями, як ставлення Церков до тоталітаризму, політики, війни, а також заторкнуть антропологічні аспекти.

У Любліні обговорюють нові шляхи діалогу між Церквою та суспільством

Із благословення Блаженнішого Святослава участь у конгресі бере голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин о. Ігор Шабан. Під час другого дня заходу він виступив із доповіддю «Ставлення Української Греко-Католицької Церкви до агресії Росії проти України», у якій поінформував присутніх про актуальну ситуацію в Україні, зазначаючи, що російська федерація продовжує терор українського цивільного населення, атакує об’єкти критичної інфраструктури та житлові квартали.

Крім цього, о. Ігор висвітлив діяльність благодійної Патріаршої фундації «Мудра справа», яка вже встигла допомогти багатьом біженцям і постраждалим, що, втікаючи від війни з російським агресором, знайшли тимчасовий захист та підтримку.

«Сьогоднішній Міжнародний конгрес — це також академічна ініціатива, метою якої є поглиблення зв’язків між науковими та церковними спільнотами європейських країн-сусідів», — наголосив о. Ігор Шабан.

Довідка

Ініціатива трьох морів (Inicjatywa Krajów Trójmorza), також відома як Ініціатива Балтійського, Адріатичного, Чорного морів, або просто Тримор’я — міжнародна ініціатива, що об’єднує 12 країн, розташованих поблизу цих морів.

Ініціатива спрямована на створення регіонального діалогу з різних питань: економічних, політичних, релігійних. У вересні 2022 року Україна стала її асоційованим партнером під час саміту в Бухаресті.