У Львівському медичному університеті вперше навчатимуть медичних капеланів
У Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького вперше розпочали навчання 30 медичних капеланів УГКЦ з усієї України за спеціальною програмою «Клінічна душпастирська освіта». Освітню програму в університеті розробили спільно з Комісією УГКЦ у справах охорони здоров’я.

Про це в сюжеті «Живого телебачення» розповіла голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіана Карвацька, ЧСВВ.
Коментуючи навчання, сестра зазначила, що «сьогодні ми маємо історичну, без перебільшення, подію у нашій УГКЦ, а також у Львівському національному медичному університеті».
Вона розповіла, що «навчання передбачає два з половиною місяці навчального процесу. По завершенню капелани отримають сертифікат, який засвідчуватиме здобуття другої вищої освіти спеціаліста».
«Також дуже важливо, що сертифікат буде міжнародного значення, тому наші медичні капелани можуть офіційно, з документом про те, що вони завершили це навчання, бути влаштованими в закладах охорони здоров’я, а також використовувати свій диплом в інших своїх служіннях, куди їх скеровуватиме наша Церква», — додала Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.
Відтак сестра зазначила, що «під час навчання священики, медичні капелани проходитимуть навчання на декількох кафедрах, зокрема психіатрії, юридичного права, соціальної медицини, інфекційного контролю. Також дуже важливі для нас богословські, психологічні знання і душпастерський супровід».
Ректор Львівського національного медичного університету Орест Чемерис зауважив, що «клінічне душпастирство вкрай важливе, бо ми говоримо про духовні та психологічні аспекти пацієнтів і медиків».
«Капелани, як частина практичної складової охорони здоров’я, працівники сфери охорони здоров’я, посідають чільне місце, і ми, як медичний університет, зобов’язані підготовку фахівців сфери охорони здоров’я. Це про дати можливість отцям пізнати практичну царину охорони здоров’я, щоби краще виконувати свою місію», — наголосив ректор.
Водночас медичний капелан Кам’янець-Подільської єпархії о. Анатолій Венгер висловив радість, що «зачислений до цього навчального процесу, бо душпастирська клінічна психологія дуже важлива, щоб надавати спеціалізовану допомогу пацієнтам, лікарям, хворим, їхнім сім’ям, бо вони потребують зараз кваліфікованої допомоги».
Департамент інформації УГКЦ