У Крехові провели щорічну зустріч для юнаків, які прагнуть розпізнати своє покликання

31 липня 2023, 18:12 102

20–23 липня у василіанському монастирі Святого Миколая у Крехові на Львівщині проходила щорічна зустріч юнаків, які прагнуть розпізнати своє покликання та зробити більш усвідомлений вибір у житті. Зустріч завершилася урочистою Божественною Літургією, на якій відбувся обряд чернечих облечин.

Від четверга, 20 липня, у давніх стінах крехівського василіанського монастиря відбулася зустріч молодих юнаків, які мали змогу прожити декілька днів у монашій спільноті. Такі зустрічі проводяться щороку, щоб допомогти молодим пізнати власне покликання та прийняти рішення про життєвий вибір. Молитва, розважання, спільна праця, науки, духовні розмови, рекреація — все це сприяло тому, щоб молоді люди зустріли тут живого Бога, який не втомлюється шукати і постійно кликати: «Іди за Мною». У межах зустрічі її учасники слухали лекції з катехизму обітів, богослов’я. Також вони відвідали Василіанський інститут філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського у Брюховичах, що біля Львова, у якому одержали незабутні враження від ознайомлення із процесом підготовки ченців до священничого служіння.

Зустріч юнаків у крехівському монастирі Святого Миколая завершилася в неділю, 23 липня Святою Літургією, на якій учасники стали свідками урочистої події — чернечих облечин. Божественну Літургію очолив протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, а йому співслужили отці Володимир Маланюк, ЧСВВ, вчитель новиків, Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор ВІФБС, Роман Мельник, ЧСВВ, помічник вчителя новиків, Піо Павлик, ЧСВВ, із херсонського монастиря.

Новий монаший одяг та ім’я отримав бр. Ілля Бойко, який прийняв чернече ім’я Петро. Отримання чернечого одягу — це початок офіційного періоду випробування, у якому вступник залучається до чернечого життя, а настоятелі спостерігають і вивчають, чи має він необхідні таланти для такого посвячення Богові. Головними методами такого випробування є молитва, взаємні довіра та любов, до якої закликає Христос, що ми любили один одного, як Він нас полюбив. Братія та всі присутні побажали йому бути справжньою міцною скелею для Церкви Христової за прикладом апостола Петра, а також просили для нього дарів Святого Духа, щоби вірно служити та витривати в покликанні.

за матеріалами Інформаційного відділу отців василіан