Блаженніший Святослав привітав учасників Міжсемінарійної конференції з нагоди 400-річчя від дня смерті святого Йосафата

22 вересня 2023, 14:35 597

21 вересня у Василіанському інституті філософсько-богословських студій імені Йосифа Вельямина Рутського у Брюховичах розпочалася Міжсемінарійна студентська конференція «Святий Йосафат — пастир, який віддав своє життя за єдність Церкви», присвячена 400-літньому ювілею від дня мученицької смерті св. Йосафата Кунцевича. Блаженніший Святослав привітав учасників конференції та благословив їх на плідну працю.

Глава УГКЦ наголосив на значенні постаті священномученика Йосафата та зазначив, що своєю мученицькою смертю він запечатав сопричастя Київської Церкви з наступником апостола Петра. А його мощі, вкладені у престол Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві разом із мощами св. Петра, — свідчення цієї єдності для всіх нас.

Окрім цього, Предстоятель звернувся до братів-семінаристів, які беруть участь у конференції та через доповіді все більше дізнаються про життя і роль святого мученика за віру, уділивши їм архипастирське благословення.

«Радію, що ці зерна прикладу життя святого Йосафата впадуть у серця, які готуються послужити Божому людові в нових обставинах і місцях, куди покличе вас Господь, — зазначив Глава Церкви. — Тепер, під час цієї жорстокої війни, яка, крім крові, здебільшого невинної, несе багато брехні, ми потребуємо героїв віри, котрі навіть ціною власного життя можуть міцно стояти на боці правди, що нею для всіх нас є Господь Ісус Христос».

Міжсемінарійна студентська конференція «Святий Йосафат — пастир, який віддав своє життя за єдність Церкви» відбувається з 21 по 23 вересня у Василіанському інституті філософсько-богословських студій імені Йосифа Вельямина Рутського у Брюховичах.