Відбулася Міжсемінарійна студентська конференція «Святий Йосафат — пастир, який віддав життя за єдність Церкви»

26 вересня 2023, 10:14 244

21–23 вересня у Василіанському інституті філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського у Брюховичах відбулася Міжсемінарійна студентська конференція «Святий Йосафат — пастир, який віддав життя за єдність Церкви» з нагоди 400-річчя мученицької смерті священномученика.

У четвер, 21 вересня, семінаристи з різних духовних семінарій з’їхалися до Василіанського інституту філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського у Брюховичах, де ввечері мали спільну вечірню і вечерю. Серед учасників конференції були представники власне Василіанського інституту, Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, Львівської духовної семінарії Святого Духа, Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима, Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосипа Сліпого й Івано-Франківської духовної семінарії імені священномученика Йосафата.

Зранку 22 вересня конференція розпочалася Архиєрейською Божественною Літургією у храмі Собору Пресвятої Богородиці при ВІФБС, яку очолив владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії. Владика благословив присутніх і заохотив до плідної праці. Після сніданку розпочалася академічна робота конференції із привітального слова о. Пантелеймона Трофімова, ЧСВВ, ректора ВІФБС імені Йосифа Велямина Рутського, який наголосив на актуальності особи св. Йосафата Кунцевича в сьогоденні та важливості дослідження його життя і діяльності для мирян та духовенства. Також учасникам було зачитано вітальний лист Блаженнішого Святослава.

«Значення постаті священномученика Йосафата для слов’янських народів і Вселенської Церкви, — мовиться в листі Глави Церкви, — окреслив папа Пій XI в енцикліці „Ecclesiam Dei“ з нагоди 300- річчя його мучеництва: „Саме його справедливо визнаємо прославою східних слов’ян і їхньою підпорою, бо, мабуть, ніхто інший не прославив їхнього імені такою мірою, як він, і ніхто більше не допоміг їм на дорозі до спасіння, як саме цей їхній пастир і апостол, передусім через те, що свою кров пролив за єдність Церкви Святої“. Своєю мученицькою смертю він запечатав сопричастя Київської Церкви з наступником апостола Петра і за діянням Святого Духа став його видимим знаком і непорушною опорою. І сьогодні мощі святого священномученика Йосафата, які ми вклали в престол Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві під час його освячення разом із мощами святого Петра, є свідченням цієї єдності для всіх нас».