У Казахстані освятили церкву Святих верховних апостолів Петра і Павла УГКЦ

30 серпня 2024, 15:54 136

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус освятив Українську греко-католицьку церкву Святих верховних апостолів Петра і Павла у м. Павлодар Казахастан.

У Казахстані освятили церкву Святих верховних апостолів Петра і Павла УГКЦ

За інформацією Пасторально-міграційного відділу, з нагоди освячення церкви владика очолив святкову Літургію. Із ним співслужили Апостольський нунцій у Казахстані архиєпископ Джорд Панамтундила, митрополит Астани архиєпископ Томаш Пєта, єпископ-помічник архиєпархії Святої Марії в Астані владика Атаназіус Шнайдер й апостольський адміністратор для католиків візантійського обряду в Казахстані і центральній Азії о. Василь Говера.

Владика Степан Сус зазначив, що «українські греко-католики, діти та внуки наших вимушених переселенців початку XX століття, попри все зуміли зберегти віру в Бога, мову й українські традиції».

«Сьогодні молимося за мир і спокій в Україні, просимо Божої ласки, благодаті та мужності для всіх, щоб ми всі, перебуваючи тут, були вдячні цій країні, яка нас прийняла, яка прийняла наших батьків, дала нам шанс і можливості, щоб ми збагачували її своєю присутністю», — наголосив єпископ.

Він зазначив, що «жива Церква, спільнота, парафія, яка відчуває присутність Христа і дію Святого Духа, не може обмежуватися фізичними стінами будівлі, а хоче бути відкритою, свідчити, показувати добрий приклад іншим Церквам, релігіям, національностям, ділитися своєю вірою з іншими».

«Нехай кожен, будучи тут, пам’ятає про тих, хто сьогодні береже мир. Стараючись бути добрими свідками Христа, наше життя було найкращою проповіддю для інших», — побажав владика.