У Катарі вперше відслужили Божественну Літургію українською мовою

1 листопада 2023, 16:45 6478

У суботу, 28 жовтня, у Катарі вперше звершили Літургію українською мовою. Її в католицькій церкві Діви Марії Вервиці в м. Доха відслужив о. Любомир Филипчак, священник УГКЦ, який душпастирює в Об’єднаних Арабських Еміратах.

У Катарі вперше відслужили Божественну Літургію українською мовою

Богослужіння відбулося із благословення апостольського вікарія Північної Аравії владики Альдо Беральді. Присутні мали можливість приступити до Святих Таїнств Сповіді та Причастя.

Як розповів у коментарі для Департаменту інформації о. Любомир, у державі Катар проживає близько півтори тисячі українців, більшість з яких походить із Центральної і Західної України. У Божественній Літургії взяло участь близько 25 людей.

«Ініціативу виявила українська громада, дізнавшись, що в сусідній державі ОАЕ перебуває і служить на постійній основі український священник. Ще з кінця травня представник української громади Олександр контактував зі мною, щоб молитися Літургію рідною мовою. Позаяк у цій країні ніколи не було можливості українському священникові служити для українців, наша громада чекала душпастиря з нетерпінням», — розповів о. Любомир.

За словами священника, можливість зародження душпастирства в Катарі дуже актуальна, проте є труднощі для священнослужителя перебувати на постійній основі, оскільки AVONA (Апостольський вікаріат Північної Аравії / Apostolic Vicarate of Northern Arabia) має потребу у священниках, які б могли служити не тільки українською, а й іншими європейськими мовами, особливо англійською. У цій країні є лише одна Католицька Церква, у якій моляться вірні з 20 різних мовних спільнот.

«Оскільки я належу, — каже о. Любомир, — до Південного вікаріату (AVOSA — Апостольський вікаріат Південної Аравії / Apostolic Vicarate of Southern Arabia) і служу для різних мовних спільнот, як-от англійська, італійська, польська й українська, можливості їздити щомісяця не маю. На цей момент можу відвідувати українську громаду в Катарі час до часу на церковні свята, коли менше заангажований на парафії, на яку призначений».

Після першої Божественної Літургії 28 жовтня відбулося знайомство з місцевими священниками, а з тим відбувся і важливий старт для душпастирства українців.

«Священники готові допомагати і підтримувати нашу громаду й ініціативу молитися та бути частиною церковної спільноти», — переконаний о. Любомир.