У «Карітас-Бердичів» провели день духовно-екологічної віднови
29 жовтня референт Бюро УГКЦ з питань екології Київської архиєпархії о. Роман Романович провів екодень для працівників та волонтерів «Карітас Бердичів», де цього дня був запланований командний день духовної віднови.
Про це йдеться на сайті Бюро УГКЦ з питань екології.
День «aggiornamento», з благословення настоятеля о. Івана Цихуляка, розпочався з Божественної Літургії у храмі св. Йосафата.
Під час проповіді о. Роман Романович звернувся до присутніх із екологічною наукою. Він зазначив, що у цьому читанні говорилось про прокаженого, якого очистив Ісус, і це очищення повертає прокаженого до первісного стану здоров’я та гармонії. Цю аналогію також можна застосувати і до очищення стосунків та своїх дії стосовно довкілля.
«Адже Господь у Старому Завіті дав заповідь доглядати та примножувати і бути подібним до Нього у його діях сотворення та опіки над сотвореним світом. І ми, як людство, маємо цю заповідь завжди виконувати та бути добрими співтворцями світу разом із Господом», — наголосив екореферент.
Після Літургії разом із директором Карітасу отцем Романом Шкрібенцем, усі знову зустрілись на продовження дня віднови у приміщенні «Карітас Бердичів». Реколектант глибше розкрив тему «Енергоефективність сьогодні — наша додаткова зброя у протистоянні енергетичному терору, який вчиняє росія», та «Відповідальність за створіння в часі війни у світлі вчення і життя Праведного Митрополита Андрея Шептицького».
Демонструючи Валізу енергоефективності та використовуючи однойменну абетку, референт показав, як можна економити та зберігати різні види енергії.
Окрім цього, о. Роман представив новий Церковно-екологічний календар на 2025 рік, який присвячений 160-й річниці з Дня народження митрополита Андрея Шептицького. Посилаючись на історичні факти із життя Праведного митрополита, київський екореферент розповів про його екологічне богослов’я та природоохоронну спадщину.
На завершення екологічного дня віднови працівники Карітасу разом висадили на території закладу «Сад Перемоги» із 40 фундукових дерев.
Департамент інформації УГКЦ