У Хмельницькому відбулася презентація молодіжного руху УМХ УГКЦ для священників єпархії

11 вересня 2024, 18:39 163

10 вересня на запрошення єпарха Кам’янець-Подільського владики Івана Кулика у Хмельницькому відбулася презентація Об’єднання вірних УГКЦ «Українська молодь — Христові» та нового Статуту цього молодіжного руху для священників єпархії. «Українську молодь — Христові» презентували голова УМХ Христина Потерейко, духівник при координаційній раді о. Олег Харишин і координатор УМХ у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Ліля Соха.

Під час презентації багато уваги було звернено на потребу духовної формації молоді при парафіях у любові до традиції та обряду Української Греко-Католицької Церкви.

Христина Потерейко ознайомила присутніх з історією руху, його місією, метою та цінністю, внеском праведного митрополита Андрея Шептицького, який вважається батьком УМХ. Голова УМХ розповіла про кульмінаційний момент спільноти — присягу на вірність Христові, заходи, які можна організувати на парафії, а також структуру, основні положення Статуту та конкретні кроки, як організувати діяльність осередку УМХ.

Отець Олег Харишин як духівник УМХ поділився досвідом свого душпастирства для молоді, розказав про те, чим є молодіжний рух, зазначивши його тяглість до митрополита Андрея, поділився думками, для чого він потрібен молоді, які дає переваги і що змінюється в житті молодої людини, яка стає членом цього молодіжного руху. Зауважив також такі виклики, як самотність, ізоляція, які часто переживає молодь, що не належить до християнських спільнот. Отець Олег звернув особливу увагу на потребу християнської формації і розповів, як формується молода людина в УМХ. Священник застеріг від сучасних, дуже часто небезпечних віянь, які останнім часом набирають великої популярності в Церкві.

Ліля Соха розповіла про свій досвід служіння єпархіального координатора в архиєпархії, зокрема про проведення презентацій на парафіях, заснування нових осередків, організацію загальноархиєпархіальних заходів та підтримку для парафіяльних осередків. За її словами, у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії є 13 осередків (ще 4 готуються до присяги), понад 250 молодих людей є умхівцями.

Наприкінець владика Іван подякував за презентацію. Архиєрей наголосив духовенству на важливості формувати спільноти у своєму душпастирському служінні на парафії, незважаючи на зовнішні обставини. Владика Іван поділився приємним враженням від зустрічі з осередком УМХ у Кошице (Словаччина) під час душпастирського візиту туди Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава в лютому 2024 року.