У Фрайзінґу завершився Міжнародний конгрес «Реновабісу»

12 вересня 2024, 14:23 121

12 вересня в м. Фрайзінґ (Німеччина) завершився XXVIII Міжнародний конгрес Благодійного фонду «Реновабіс». У заході взяли участь представники Української Греко-Католицької Церкви: єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир Груца, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії Петро Лоза, а також голова Комісії УГКЦ із міжконфесійних та міжрелігійних відносин о. Ігор Шабан.

У Фрайзінґу завершився Міжнародний конгрес «Реновабісу»
Представники УГКЦ із керівником «Реновабісу» о. Томасом Шварцом

Тема цьогорічного конгресу «Мати місію — нести достовірне свідчення. Як боротися з секуляризацією та релігійною байдужістю в Європі». Захід відбувся у Фрайзінґу, де розташований офіс «Реновабіс», вперше за останні 7 років і був присвячений ювілею дієцезії та міста.

У перший день Конгресу, 10 вересня, у парафіяльному храмі Святого Юрія владика Володимир Груца звершив вечірню у східному обряді. Із ним співслужив єпископ-помічник архидієцезії Мюнхена-Фрайзінґа Вольфганг Бішоф. Богослужіння супроводжували урочистим співом студенти Східної колегії в Айхштеті.

Після богослужіння у храмі Святого Юра відкрили виставку «Ікони проти війни». Українські художники Соня Атлантова й Олександр Клименко створили ікони на кришках та ящиках із-під боєприпасів, перетворивши їх на мистецтво. Ці ікони є символом перетворення знаків російсько-загарбницької війни на символи життя, надії та впевненості в перемозі України.

Усього участь у XXVIII Міжнародному конгресі «Реновабісу» взяли 220 учасників із 26 країн, які мали можливість слухати лекції, брати участь у дискусіях та обмінюватися досвідом.

Довідка

«Реновабіс» організовує щорічний Міжнародний конгрес від імені Німецької єпископської конференції з 1997 року. Захід збирає учасників з усієї Європи для обговорення важливих подій у Церкві та суспільстві Центральної, Східної та Південно-Східної Європи, а також тем, що мають загальноєвропейське значення. За роки існування Міжнародний конгрес «Реновабіс» став важливим форумом для діалогу між східною та західною частинами Європи.