У Бучачі провели екологічні місії

5 грудня 2023, 14:14 66

30 листопада в Бучацькій школі відбувся екологічний урок з учнями, який провів о. Михайло Деревенчук, референт Бюро УГКЦ з питань екології Бучацької єпархії.

У Бучачі провели екологічні місії

Про це повідомляє інформаційна служба Бюро УГКЦ із питань екології.

Під час уроку учні разом із вчителями мали можливість роздумувати над тим, хто є власником і господарем планети Земля. Учні самотужки склали перелік прав й обов’язків, які має той, кому доручено піклуватися та охороняти Боже створіння.

Завдяки референтові учні дізналися, як можна через звичайні побутові дрібні справи долучитися до збереження природних ресурсів, виявляючи тим самим любов до Бога та ближнього.

На завершення уроку діти отримали буклети, які розробило й видало Бюро УГКЦ із питань екології. Роздавши школярам пам’ятні подарунки, о. Михайло наголосив на тому, що урок про відповідальність за створіння не має завершального дзвінка, а щоденно триватиме в нашому житті й надалі, адже постійно потрібно вчитися і поглиблювати знання про те, як піклуватися про спільний дім — Землю.

Окрім зустрічі у школі, на запрошення о. Олега Гронського, о. Михайло відвідав найстаріший храм м. Бучача — Покрову Пресвятої Богородиці, де провів екомісії.

Місії розпочалися вечірнеою, яку очолив о. Олег. Після молитви парох представив парафіянам місіонера, який звернув увагу присутніх на проблематику енергоефективності й енергозбереження як свідчення живої віри в Бога-Творця і Спасителя.

Також парафіяни мали змогу ознайомитися зі змістом просвітницьких листівок про шкоду підпалів сухої рослинності, які допомагають вірним більш свідомо ставитися до втручання в Боже створіння — природу, що зараз так страждає від рук агресора.

Референт висловив сподівання, що Бучач і надалі залишиться мальовничою перлиною Тернопільщини, і його мешканці ще більше любитимуть та шануватимуть Богом дарований їм край.