Три сотні дітей та матерів, що покинули Україну через війну, розпочали навчальний рік молитвою в соборі Святого Петра у Ватикані

12 вересня 2022, 10:50 257

Перший місяць осені в Україні і в усьому світі асоціюється із початком нового навчального року. Через обставини несправедливої, жорстокої війни, яку веде росія проти України, чимало українських дітей змушені були покинути домівки і розпочинати новий шлях, а з ним і новий навчальний рік, у чужій країні.

Для того щоб українські діти та їх матері не почувалися покинутими і змогли молитовно розпочати навчальний процес у дитячих садках, школах, ліцеях Риму, релігійне товариство «Cвята Софія» спільно з однойменною католицькою школою взяло участь у паломництві «Ad sedem Petrina» до базиліки Святого Петра у Ватикані. Так, 10 вересня, вимушено переміщені діти та їхні мами взяли участь у Божественній Літургії в соборі, яку очолив о. Карло Амбросіо Сетті, відомий теолог і лікар-консультант Конгрегації святих у Ватикані та організатор прощі, у співслужінні з о. Марком Семегеном, президентом релігійного товариства «Cвята Софія», о. Василем Іликом, працівником ватиканських структур та сповідником собору Святої Софії.

Під час Богослужіння, на якому було близько тисячі дітей-паломників різних національностей, зокрема й вимушено переміщені родини та біженці, український хлопчик читав уривок із Першого послання святого Апостола Павла до Тимотея українською мовою. Також під час Літургії було виголошено окреме молитовне прохання за те, щоб мир повернувся на українську землю.

Особливою несподіванкою стало окреме привітання Папи Франциска, яке зачитали наприкінці паломництва, до маленьких і юних паломників, у якому Святіший Отець бажає їм успішного початку навчального року та поручає їх під покров Пресвятої Богородиці, уділивши своє апостольське благословення.

Як дарунок, усі діти отримали наплічники зі шкільним приладдям завдяки старанням Апостольської елемосінерії та асоціації «Tabor International».

Пресслужба релігійного товариства «Свята Софія»