Товариство «Свята Софія»: об’єднані у служінні українському народу

22 лютого 2023, 14:27 42

У середу, 22 лютого, у Римі, в режимі онлайн провели щорічні збори Релігійного Товариства «Свята Софія» для українців-католиків, щоб презентувати звіт за минулий рік та обговорити майбутню діяльність.

Товариство «Свята Софія»: об’єднані у служінні українському народу

Вранці у прокатедрі Святої Софії відслужили літургію Передосвячених Дарів та панахиду за о. д-ра Івана Музичку в річницю його смерті, за усіма усопшими членами Товариства та фундаторами храму.

Загалом, збори матірного товариства складаються з двох основних частин: звіту діяльності крайових товариств США, Великобританії та Бельгії та звіт Президента матірного товариства за минулий рік, обговорення поточних питань та майбутніх планів.

На початку зустрічі до усіх присутніх звернувся Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, висловлюючи усім товариствам свою подяку за активну гуманітарну допомогу УГКЦ в Україні, що надавали усім потерпілим від російської агресії та вимушено переміщеним особам.

Як зазначив президент Релігійного Товариства о. Марко-Ярослав Семеген, звіти крайових товариств окрім адміністрації патріарших дібр та традиційної діяльності показують велику активність у допомозі Україні у дуже різноманітних напрямках.

«Патріарша прокатедра Святої Софії на другий день війни відкрила свої двері для збору гуманітарної допомоги, а згодом і для тимчасово переміщених осіб. Орієнтаційні консультації, вакцинація та медичні огляди, пошук житла та надання речей першої необхідності — усім цим та іншою допомогою могли скористатися українці, що покинули свій дім. Близько 15 тисяч осіб отримали бодай мінімальну підтримку від волонтерів Товариства. Тому сьогодні ми вдячні Господеві, що дав усім нам можливість послужити, а також вдячні тим, хто молитвою та конкретними вчинками підтримав гуманітарну діяльність», — наголосив ректор прокатедри.

Зазначимо, що членами Товариства «Свята Софія» у Римі є: Блаженніший Святослав Шевчук, Високопреосвященний Вл. Володимир Війтишин, Високопреосвященний Вл. Борис Гудзяк, Преосвященний Вл. Гліб Лончина, Преосвященний Вл. Діонісій Ляхович, Преосвященний Вл. Венедикт Алексійчук, Преосвященний Вл. Іван Кулик, о. Марко-Ярослав Семеген, о. д-р Рафаїл Турконяк, о. д-р Богдан Прах, о. Володимир Буришин, о. Йосафат Лещишин, о. Євген Небесняк, о. Андріан Книш, о. Микола Матвіївський, проф. Альберт Кіпа, д-р Марко Томашек, д-р Ірина Іванкович, д-р Ольга Єзерська, д-р Андрей Лужницький, п. Петро Фірман та п. Марія Говгера.

На завершення зборів, подякувавши Господеві, усі члени Товариства отримали Благословення Патріарха Святослава на подальшу плідну працю та втілення нових планів.

за матеріалами пресслужби Релігійного товариства «Свята Софія»