Священники УГКЦ завдяки «Мудрій справі» своїм служінням наближають перемогу України

13 вересня 2022, 09:00 216

Патріарша фундація «Мудра справа» була покликана до існування у цей нелегкий час воєнного лихоліття, щоб здійснювати діла милосердя та зцілювати рани війни. Завдяки тісній співпраці з різними доброчинцями та парафіяльними священниками на сьогодні вже вдалося реалізувати кілька важливих проєктів.

Від початку діяльності команді Патріаршої фундації «Мудра справа» вдалося налагодити тісну взаємодію із кількома священниками Української Греко-Католицької Церкви. Одним із них є отець Віталій Воєца — військово-медичний капелан, сотрудник парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ в Ірпені (Київська область). Він розповідає про кілька важливих ініціатив, які вдалося реалізувати завдяки плідній співпраці.

17 червня 2022 року з нагоди Всесвітнього дня медика в один із медичних закладів Києва вдалося передати медичне устаткування: автоматичний тканинний процесор HS2000 «Zeedo», парафіновий диспенсер ES400 та додаткове устаткування для їхньої роботи. «Це дійсно якісне, сучасне та професійне обладнання, що допоможе ще краще виконувати завдання, які постають як виклики у теперішньому часі!» — зазначив о. Віталій.

Також і 20 червня в інший госпіталь були передані діагностичні бездротові ультразвукові давачі UProbe-L6 C разом із планшетами до них, а також додаткове обладнання для їхнього обслуговування. Як розповідає отець, «ці портативні давачі вміщують всі основні можливості стаціонарного апарату і дозволяють у будь-яких умовах провести експрес-діагностику пацієнта та прийняти правильне рішення щодо подальшого лікування. Він підключається за допомогою бездротового інтерфейсу до планшета без зовнішнього Wi-Fi. Відтак через спеціальний додаток це дозволяє в режимі реального часу отримувати зображення на екрані гаджета, що дійсно є вкрай потрібно і зручно нашим медикам, зокрема в умовах війни».

18 серпня, напередодні свята Преображення Господнього, підтримка медичних закладів, за словами отця Віталія, продовжилася. Цього разу один із закладів поповнився таким медичним обладнанням: системою холтерівського моніторування ЕКГ «ECGpro Holter» (версія S), системою холтерівського моніторування ЕКГ «ECGpro Holter» із холтерівським монітором BS6930–3, двома спірометрами MIR Spirobank II (код 911020 E1) та багатьма різними комплектуючими до них.

22 серпня отець Віталій здійснив поїздку до м. Дніпра заради того, щоб передати у місцевий військовий госпіталь для нейрохірургічного відділення електрохірургічний апарат ARC 303 (комплектація 900–303) із різними комплектуючими до нього.

29 серпня ще один із медичних закладів поповнився медичним обладнанням від благодійників та волонтерів Патріаршої фундації «Мудра справа». Це — канульований дриль (модель КМ702), звичайний дриль для кісток (модель КМ701), осциляторна пилка (модель КМ703) та інші додаткові устаткування. Розповідаючи про досвід передачі обладнання, отець Віталій зазначає: «Складно описати почуття, коли тримаєш у руках медобладнання, яке у вправних руках травматолога призначене для порятунку життя десятків і сотень наших побратимів».

Відповідаючи на питання про важливість підтримки медичних працівників та військовослужбовців у теперішній час, отець Віталій Воєца підкреслив: «Свого часу патріарх Любомир Гузар сформував гасло капеланів, що звучить: „Бути поруч“. А теперішній Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав додав до нього: „Бути поруч там, де є найбільша потреба“. Отож, будучи там, де є найбільша потреба, ти завжди ознайомлений із нагальними потребами чи то людини, а чи спільноти осіб. Саме це надихає мене сьогодні продовжувати своє служіння для інших».

Підсумовуючи благодійну діяльність Української Греко-Католицької Церкви заради підтримки медичних закладів необхідним обладнанням, військово-медичний капелан мовив: «Важливо не втомлюватися і підтримувати ЗСУ! Ми, як Українська Греко-Католицька Церква, продовжуємо ще й у такий спосіб допомагати нашим військовим медикам для кращого лікування наших захисників та всіх українців!».

Варто зазначити, що не лише передачею медичного обладнання займається отець Віталій Воєца із командою «Мудрої справи». Капелан також розвозив і передавав потребуючим людям продуктові набори.