Священники Апостольського екзархату в Німеччині взяли участь у формаційній зустрічі

2 грудня 2023, 10:54 140

1 грудня відбулася формаційна онлайн-зустріч для священників Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії під назвою «Духовний імпульс».

Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії.

На початку владика Богдан Дзюрах привітав душпастирів, які святкували свої пам’ятні дати, дякуючи кожному за служіння.

Цього разу першим доповідачем був о. Тарас Бабій, директор Єпархіального інституту душпастирства подружжя та сім’ї святих Йоакима і Анни. У доповіді він представив процес підготування подружніх пар і духовний супровід сімей, який звершується у Стрийській єпархії УГКЦ. Священник розповів про процес створення, структуру та діяльність єпархіального інституту, зокрема поділився викликами, які виникли під час пандемії. Також директор єпархіального інституту представив програму підготування подружніх пар і поділився пропозиціями для покращення процесу й ефективнішого їхнього навчання.

Наступним доповідачем був о. Пантелеймон Трофімов із темою «400-ліття мученицької смерті св. Йосафата Кунцевича». Священник представив окремі важливі деталі з життя постаті св. Йосафата, який прагнув з’єдинення Христової Церкви. Учасники онлайн-зустрічі почули про важливі реформи св. Йосафата, які сприяли розвитку монашества й покращенню духовного та освітнього рівня духовенства. Також о. Пантелеймон назвав низку чудесних випадків, що відбулися після смерті українського святого.

Відтак до священників апостольського екзархату звернувся їхній архиєрей, який закликав до голошення правди про велич св. Йосафата, а також до почитатання українських святих у парафіяльних спільнотах. Владика Богдан обговорив зі священниками поточні екзархальні душпастирські справи, звертаючи увагу на протокол із формаційного курсу, що проходив у недавньому часі в Кевелярі, де було розпрацьовано пасторальний план діяльності парафії, наголошуючи на його реалізації у житті спільноти.

Голова екзархальної Комісії у справах молоді й академічного душпастирства о. Богдан Сабало розповів про заплановані молодіжні проєкти, серед яких заснування Школи християнського аніматора.