Священник УГКЦ провів в Івано-Франківську навчання на тему ВІЛ/СНІД

4 січня 2024, 14:49 135

Отець Руслан П’яста, священник УГКЦ та викладач Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, провів інформаційні зустрічі й лекції для майбутніх священників в Івано-Франківській духовній семінарії на тему подолання епідемії ВІЛ/СНІД та зниження рівня стигматизації ВІЛ-інфікованих.

Священник УГКЦ провів в Івано-Франківську навчання на тему ВІЛ/СНІД

Щоб подолати епідемію ВІЛ/СНІД та знизити рівень стигми і дискримінації офіційний представник Синодального Управління соціального служіння ПЦУ мережа «Елеос-Україна» завдяки підтримці БО «100% життя» та у співпраці із священниками різних конфесій вирішили здійснювати інформування українців про саму хворобу, шляхи її передачі, засоби убезпечення та профілактики захворювання.

«Щоб не було дискримінації за ознакою хвороби, має бути комплексний підхід до інформації, де Церква, медицина, держава разом працюють в цьому напрямку, — розповідає о. Руслан. — Церква не хоче деморалізувати чи засуджувати. Церква навпаки хоче показувати дорогу, яка може вести людину до правдивого щастя. Ми стараємося подати для семінаристів та священників певні меседжі та зосередити увагу на тому, щоб вони в особливий спосіб навернули вірян, щоб вони молилися за зцілення хворих, які вражені хворобою ВІЛ, а також, з іншої сторони, щоб віряни прийняли їх, а не відкидали у своїх спільнотах. Інколи для людини хворої, яка терпить, неможливо підібрати відповідних слів, але те, що її прийняли, те що її вислухали, те що її не осудили — це є вагома підтримка».

За час реалізації проєкту було проведено 250 інформаційних зустрічей у Львівській області, Дніпропетровській, Київській, Одеській та на Івано-Франківщині.

Понад 2 500 людей дізналися достовірні факти про соціально значущі захворювання, а майбутні священники та медичні капелани тепер знатимуть як надати духовну і соціальну підтримку для людей, які хворіють на ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити та туберкульоз.

«Будь-якій хворобі краще запобігати, — зазначає о. Руслан. — Чому здійснюється інформування та профілактика? Для того, щоб не витрачати колосальних зусиль і ресурсів, не тільки матеріальних, а й людських, для того, щоб лікувати. У школах, в дитячих садках, в закладах культури, в церкві, коли ми будемо говорити про складні хвороби, надаватимемо якісну інформацію — це дозволить змінити наше щоденне сприйняття і стати на шлях зниження показників захворювань».