Спільною молитвою розпочався навчальний рік в католицькій школі «Свята Софія» в Римі

26 вересня 2022, 20:21 69

У неділю, 25 вересня, в українській католицькій школі, що діє при прокатедральному соборі Святої Софії УГКЦ в столиці Італії, урочисто розпочали новий навчальний рік.

«Любіть науку та великого бажайте», — саме цими словами із заповіту засновника Святої Софії в Римі, патріарха Йосифа Сліпого, привітала учнів, батьків, учителів та гостей директорка школи п. Леся Романів.

«Дім патріарха в Римі, збудований з надією про вільну Україну, сьогодні, як ніколи, в ці часи історичних змін і викликів, дарує відчуття домівки для синів українського народу в далекій від Батьківщини Італії. Понад десять років поспіль щонеділі подвір’я Святої Софії наповнюється гамором дітей, яких приводять сюди їхні батьки для збереження і продовження свого українського коріння. Школа при храмі плекає християнські цінності, зберігає та передає українські культурно-історичні традиції, виховує шанобливе ставлення до рідної мови, формує патріотичний дух і любов до України», — наголосила директорка школи.

Перший день навчання присвятили Міжнародному дню миру, який є важливим для наших дітей і дітей усього світу. Учні в різні способи спробували уявити мир — через будівництво будиночка, у якому має панувати мир та злагода, через складання оригамі та створення малюнків із символами миру.

Перед першою в навчальному році Божественною Літургією в соборі відбулося благословення учнів та їхніх батьків, яке здійснив о. д-р Теодосій Роман Грень, протосинкел Апостольського екзархату в Італії. Священник благословив вихованців на успішний навчальний рік, щоб Господь обдарував їх усіма необхідними ласками.

Своєю чергою, о. Марко Семеген, ректор прокатедрального собору, звернувся зі своїм батьківським напутнім словом та наголосив на важливості збереження ідентичності новими поколіннями українських дітей як фундаменту їхньої професійної успішності в дорослому житті та міцної духовної опори. Священник закликав батьків підтримувати дітей у навчанні та віднаходити час для спільної молитви у сім’ї.

Зазначимо, що заняття в католицькій школі щонеділі проводять у семи вікових групах. Уроки відвідують діти віком від трьох до шістнадцяти років, вивчаючи декілька дисциплін: українську мову та літературу, історію України, а також українознавство та катехизмові правди.

Католицька школа «Свята Софія» запрошує українських дітей приєднатися до великої української християнської родини. Запис до школи завершується 15 жовтня 2022 року.

за матеріалами пресслужби Товариства «Свята Софія»