«Соціальне служіння Церкви в умовах війни перетворилося на гуманітарний фронт»: У Києві проходить Форум соціального служіння Київської митрополії

26 лютого 2024, 13:21 270

26 лютого у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві розпочався Форум соціального служіння Києво-Галицької митрополії УГКЦ «Взаємодія заради стійкості», на якому близько ста учасників з різних частин України детально обговорили особливості соціального служіння Церкви в умовах війни.

Зранку учасники заходу взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив владика Василій Тучапець, Голова Відділу соціального служіння УГКЦ.

У Форумі взяв участь Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Він наголосив, що митрополія сьогодні обертає своїм служінням найбільш зранені частини України, а ця подія є нагодою підтвердити бажання Церкви служити стільки, скільки цього буде необхідно.

«Сьогодні ми, у серці нашої Київської митрополії зможемо ще раз звірити координати нашого з вами служіння. Два роки тяжкої, страшної війни для Церкви — це час ще одного фронту. Соціальне служіння Церкви в умовах війни, справді, перетворилося на певний гуманітарний фронт», — зазначив Блаженніший Святослав.

Аналізуючи і підсумовуючи служіння Церкви, зокрема у часи повномасштабного вторгнення, Глава УГКЦ підкреслив, що будь-яке місто сьогодні є не лише епіцентром людської біди, але й осердям великого служіння Христової Церкви: «За тих два роки в Україні ніхто не помер з голоду, зі спраги чи з холоду. Всюди там, де засягнула рука волонтера, який приніс допомогу, людське життя було врятовано».

Окрім цього, Блаженніший Святослав нагадав, що Форум соціального служіння Києво-Галицької митрополії УГКЦ відбувається в особливий день — у 91-шу річницю з дня народження Блаженнішого Любомира Гузара: «Сьогодні є день народження Блаженнішого Любомира — постаті, яка в історії відновлення структури Київської митрополії нашої Церкви на цих теренах, мабуть, ще до кінця не є осмисленою, але без неї ми б сьогодні не були тут. Це він, як наш батько, нас тут всіх народив і сюди всіх нас привів і скликав».

У вітальному слові владика Василь Тучапець зазначив, що Форум соціального служіння — це чудова нагода священникам та представникам громад обговорити та проаналізувати ті потреби людей, які були на початку війни, та ті виклики, з якими зустрічаємося сьогодні.

Владика Василь Тучапець закцентував зокрема на важливості допомагати людям у відновленні житла на звільнених від російських військ територіях та потребі у розмінуванні територій. Окрім цього, Голова Відділу соціального служіння УГКЦ відзначив гостру потребу допомагати дітям з прифронтових зон психологічно переживати війну.

«Через два роки війни також змінилися і потреби, які є в людей. Тому дуже важливо, щоби ми проаналізували ситуацію, яка зараз є в країні, ті потреби, які зараз є в людей, і щоб ми, як Церква, могли якнайкраще людям послужити», — зазначив владика Василь.

Спікерами панельних дискусій під час Форуму були Президентка Карітас України Тетяна Стванича, Патріарший економ УГКЦ о. Любомир Яворський, директорка БО «Українська освітня платформа» Мар’яна Кащак, Національний делегат лицарів Колумба в Україні Юрій Малецький, а також синкели соціального служіння архиєпархії та екзархатів Київо-Галицької митрополії УГКЦ.