«Сьогодні УКУ — потужний інструмент служіння нашої Церкви», — Блаженніший Святослав на Вечорі благодійності УКУ

3 грудня 2023, 00:27 724

Сьогодні Український католицький університет — це потужний інструмент служіння нашої Церкви: для свого народу, держави і боротьби за перемогу України. УКУ — це не просто ще одна освітня інституція у вищому колі університетів. Це — ядро трансформації і сили української нації. Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ та Великий канцлер УКУ, під час Вечора благодійності УКУ, який відбувся в Києві 2 грудня.

У вітальному слові Блаженніший Святослав назвав секрет стійкості українців та наголосив на важливості УКУ як інструменту служіння нашої Церкви, а також відбудови зранених війною людських душ.

«Наш університет — це унікальна спільнота інтелектуалів, меценатів, науковців, студентів і випускників, які реально змінюють наше суспільство. Під час війни дуже важливо гуртувати друзів, творити простір взаємної підтримки», — зазначив Предстоятель.

«У чому секрет стійкості українців? — У тому, що ми є разом, підсилюємо один одного. Солідарність і благочинність — це ключ нашої незламності, тому що ми обмінюємося своєю силою, енергією, мріями, вміннями і засобами», — ствердив Патріарх.

За його словами, ректор УКУ п. Тарас Добко чітко окреслив бачення української перемоги — це деокупація територій. «Але не тільки, — продовжив Глава Церкви, — нам потрібно відбудувати людські душі, зранені цією війною, окупацією. Важливо мати безпечні кордони, і ще важливіше — творити простір життя, щоб українська родина не боялася народжувати нових синів та дочок в Україні».

«Під час дискусії мені було дуже цікаво слухати мого студента, а сьогодні воїна Збройних сил України Андрія Андрушківа, який багато говорив про те, що нам потрібні радикальні реформи. Ось ті два слова „радикальні реформи“, які звучать з уст випускника УКУ, військовослужбовця, змушують нас думати про те, як діяти в майбутньому», — вважає Великий канцлер УКУ.

«Благодійний вечір — це унікальний майданчик для збору людей із цікавими думками. Це не просто клуб мрійників, це - товариство людей, які вміють здійснювати те, про що мріють. Сьогодні ми разом здійснюємо мрію УКУ», — додав Блаженніший Святослав.

Цього року родзинкою благодійного вечора стала панельна дискусія на тему «Як Україні виростити крила?», у якій взяли участь представники УКУ, ЗСУ та бізнесу.

У панельній інтелектуальній дискусії взяли участь:

— Андрій Андрушків, магістр богослов’я УКУ, викладач UCU Business School, військовослужбовець ЗСУ. «Кожен повинен робити свою роботу добре. Військовослужбовці на передовій роблять свою роботу. І вони довіряють людям навколо: тим, які в підрозділі, і тим, які по всій Україні. Коли кажемо: „Вірю в ЗСУ, „Довіряю ЗСУ“, то наше завдання на майбутнє зробити так, щоб ми довіряли іншим інституціям в Україні, будували довіру“, — переконаний військовослужбовець.

— Вʼячеслав Климов, співвласник «Нова Пошта», співзасновник і президент Спілки українських підприємців (СУП), громадський діяч. «Ще 30 років тому ніякого підприємництва в нас не існувало. За час незалежності в Україні створюються абсолютно фантастичні бізнеси, якими можна пишатися. Це потужні за своїм потенціалом проєкти. І великі бізнеси, і дуже маленькі — частина українського спротиву. Саме наші підприємці роблять дрони, шиють військову форму, готують їжу для воїнів», — ствердив учасник дискусії.

— Світлана Хилюк, керівниця Школи права УКУ. «Нашому суспільству важливо зберігати віру. Віру, що ми можемо і варті кращого. Процес вирощування крил довгий, болісний і непростий. Але велич і краса того варті», — переконана вона.

— Олексій Молчановський, керівник Офісу інновацій УКУ, голова комітету з розвитку сфери штучного інтелекту в Україні при Міністерстві цифрової трансформації, переконаний, що ми можемо підсилювати нашу країну через мережеві зв’язки. «Довіра — гачки, які дають нам змогу зчіплюватись. Для мене суспільство схоже на тканину, сплетену з окремих ниток. Щобільше ми знаємо один одного, щобільше робимо разом, то більше ниток — нових звʼязків, які підсилюють суспільство», — зазначив він.

Підсумовуючи, модераторка дискусії Олександра Бакланова, викладачка УКУ, радниця зі стратегії та управління змінами, керуюча партнерка pro.mova, зазначила: «Як Україні виростити крила? Ми дивимося на це питання з непростого поєднання: віри і здатності відстояти своє, творення сенсів і справедливості, підприємницької енергії та здатності досягати, науки, обґрунтованості, даних. Уможливлювати те, про що мріємо, — все в наших руках».

за матеріалами УКУ