«Сьогодні більшість людей каже: „Ми можемо жити без Бога“. Але це неправда», — владика Микола Бичок

4 грудня 2022, 14:35 93

У неділю, 4 грудня, у свято Введення у храм Пресвятої Діви Марії в катедральному храмі святих апостолів Петра і Павла у Мельбурні під час Архиєрейської Божественної Літургії діти урочисто приступили до Святого Причастя. В це особливе свято уся парафіяльна родина зібралась, щоб молитвою підтримати та привітати дітей.

Владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнськй, під час проповіді зібрав дітей біля себе та розповів про три частини храму — притвор, храм вірних та святилище — та що кожна з частин означає. Єпископ порівняв храм із домом, наголошучи дітям на тому, що тут живе сам Бог, який завжди радо чекає усіх. Спільно з дітьми владика також роздумував і на важливій події у їхньому житті — Таїнствах Першої Сповіді та урочистого Святого Причастя, заохочуючи юних хлопців та дівчат якомога частіше приймати в серце живого Бога.

Опісля єпарх Мельбурнський звернувся із пастирським словом до батьків, хресних та родичів дітей, кажучи: «Сьогоднішній день є особливим ще тому, що сьогодні ми святкуємо Введення у храм Пресвятої Богородиці. Яке ж місце займає храм у нашому житті У Євангелії від Луки ми чуємо, як один чоловік запитує Ісуса: «Учителю, що мені робити, щоб вічне життя осягнути?» А потім сам же відповідає: «Люби Господа, Бога твого, всім серцем твоїм, усією душею твоєю і всією силою твоєю і всією думкою твоєю; а ближнього твого, як себе самого».

«Ми приходимо до церкви, — пояснив владика, — для того, щоб збагатити свою любов до Бога і також для того, щоб на нашому життєвому шляху вміти любити свого ближнього». А далі продовжив: «Сьогоднішній день є особливим, бо ваші діти перейшли на новий етап духовного життя, усвідомлюючи відповідальність за власні вчинки та розрізняючи добро і зло. Вчора вони усвідомлено вперше приступили до Святої Тайни Сповіді, а сьогодні — урочисто прийняли Бога до свого серця».

Також владика Микола наголосив на тому, що дуже важливо, щоб Бог був у нашому серці, у наших домівках, на місці нашої праці і зауважив, що дуже часто у реаліях сьогодення більшість людей відкидає свого Створителя, не бажаючи мати нічого спільного з Церквою: «Сьогодні більшість людей каже: „Ми можемо жити без Бога“. Але це неправда! , — наголосив єпарх Мельбурнський, — тому що Бог сотворив цей світ з любові до людини. І саме тому слова із Євангелія від Луки: „Учителю, що мені робити, щоб вічне життя осягнути?“ є дуже важливими для нас, адже наше життя не закінчується Божественною Літургією та Святим Причастям. Воно продовжується, коли ми виходимо із храму, робимо посвякденні справи, працюємо і, особливо, тоді, коли будуємо стосунки з Богом та нашими ближніми».

На завершення єпископ сказав: «Нехай сьогодні за прикладом ваших дітей, які через Таїнство Сповіді належно приготувались до прийняття Бога, кожен з нас також з чистою душею бере участь у Євхаристії, а приклад батьків Пресвятої Богородиці, які привели Її до храму нехай буде вам, дорогі батьки, для наслідування, щоб разом із вашим діточками ви приходили до храму, наставляючи їх на дорогу добра, святості, любові до Бога та ближнього. Амінь».

3авершилось святкування урочистого Святого Причастя в парафіяльному залі патріарха Йосифа Сліпого, де дітей частували смачним обідом та солодощами.

за матеріалами пресслужби Мельбурнської єпархії УГКЦ