Семінарії УГКЦ отримали частину спадщини патріарха Йосифа Сліпого
Релігійне товариство «Свята Софія» для українців-католиків у Римі передало семінаріям УГКЦ в Україні комплекти наукових видань із колекції, яку започаткував патріарх Йосиф Сліпий.
Акція відбулася з нагоди 130-ї річниці від дня народження та 30-ї річниці перенесення тлінних останків патріарха Йосифа з Рима до Львова.
Книги передано для потреб студентів Львівської духовної семінарії Святого Духа, Василіанського інституту філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського, Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, Тернопільської вищої духовної семінарії патріарха Йосифа Сліпого, Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима, Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.
Зокрема, семінаристи отримали серії видань «Monumenta Ucrainae Historica», «Благовісник Верховного Архиєпископа», журналу «Богословія», твори патріарха Йосифа Сліпого "Opera Omnia", твори з історії грецької літератури, історії Церкви, словники, твори мистецтва, культури тощо.
Пересилкою книг в Україну займався отець Марко Ярослав Семеген, президент Релігійного товариства «Свята Софія» в Римі, ректор прокатедрального собору Святої Софії.
«Це було бажання управи Товариства віддавна, однак через бюрократичні процедури це вдалося полагодити саме в цей ювілейний рік. Багато з цих видань вже досягають ювілейної позначки від моменту виходу у світ та лежали мертвим вантажем у складах дому Товариства „Свята Софія“, колишнього осідку Католицького університету імені Климента Папи», — зазначив о. Марко.
Він нагадав, що патріарх Йосиф велику увагу приділяв розвитку науки і вкладав великі кошти у видання фундаментальних наукових праць та підтримки наукових досліджень. Він друкував суттєво більше, ніж було потрібно, щоби згодом передати ці книги в Україну, коли вона здобуде незалежність та в них буде нагальна потреба.
«Для патріарха Йосифа віра та наука були невід’ємними чинниками повноти християнської віри. Передаючи ці книги молодому поколінню богословів, сподіваємося підтримати їх на шляху становлення як людей віри, богословів та науковців», — наголосив о. Марко Семеген.
Проєкт реалізовано за підтримки фундації «Андрей», родини о. д-ра Анібала та добродійки Соні Соутус, громади собору Святої Софії в Римі, студентів Української папської колегії святого Йосафата, фірми «Леокераміка».
Нагадаємо, що в лютому 2022 року виповнилося 130 років із дня народження патріарха Йосифа, а в кінці серпня — 30 років перенесення його тлінних останків з Рима до Львова і поховання в соборі Святого Юра.
Департамент інформації УГКЦза матеріалами РІСУ