«Сади Перемоги» започаткували в Одеському екзархаті

5 червня 2022, 17:29 9

4 червня в місті Березівка Одеської області біля храму Священномученика Миколая Чарнецького УГКЦ на території місцевого парку пройшла екологічна акція «Сади Перемоги». Еко-соціальний захід відбувся з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології, за безпосередньої підтримки екореферента Одеського екзархату о. Дмитра Онуфрика та о. Ігора Кузика, настоятеля парафії Священномученика Миколая.

«Сади Перемоги» започаткували в Одеському екзархаті

Участь у акції взяли небайдужі жителі Березівки, зокрема мер міста Валерій Григораш, депутат обласної ради Одеської області Хачатрян Князь, захисники України, волонтери, активні діячі громади, представники інших місцевих релігійних спільнот та багато дітей, які спільними зусиллями висадили 40 саджанців Барселонського та Каталонського фундука. Ця акція стала продовженням безтермінової еко-соціальної ініціативи «Посади дерево миру», яку в 2016 році започаткувало Бюро УГКЦ з питань екології за підтримки Мінприроди України.

Настоятель храму Священномученка Миколая Чарнецького о. Ігор Кузик у своїй промові до присутніх розповів про головні цілі та глобальний характер еко-соціального служіння УГКЦ, а також цієї акції, що має на меті привернути увагу до руйнівних наслідків війни для життя людей та всього Божого створіння. Він зазначив, що і ми самі, і вся наша країна відчуває великий біль і страждання від людської злоби, ненависті і всього зла, яке несе із собою війна. Війна забирає наших близьких і рідних, руйнує наші домівки і все, що роками нас оточувало і стало важливою частинкою нашого життя. Ми не хочемо війни. Ми хочемо розвитку і незалежності для нашої держави, миру для наших дітей. Тому ми не стоїмо осторонь. Ми сьогодні зібрались, щоб показати єдність та спільними зусиллями наближатися до перемоги і до переусвідомлення великого Божого дару — свободи. Сьогодні ми з’єднуємося з нашим Творцем і хочемо разом з Ним творити новий світ, де немає приниження, використання, ненависті та іншого зла, але є любов, повага, людяність, служіння один одному та впровадження моральних і духовних цінностей, які є основою нашого щоденного життя.

«Ці дерева, які ми з вами садимо, є символом життя. І ми сьогодні, як ніколи, хочемо, щоб життя перемогло смерть», — підсумував душпастир.

Отець Ігор розповів також про багаторічну працю Бюро УГКЦ з питань екології задля збереження і примноження природної спадщини України, проінформував про головні напрямки його діяльності, цікаві практичні заходи, видавничу та просвітницьку діяльність, спрямовану на плекання екологічної свідомості та відновлення єдності з Небесним Творцем через пошану до всього Його Творіння.

Після вступного слова о. Ігор провів молитву для освячення та благословення саджанців.

Всі присутні з великою радістю долучилися до цієї акції. Кожен посадив своє дерево, пам’ятаючи про особисту відповідальність не лише за нього, а й за все навколишнє середовище.

Після насадження дерев парох храму Священномученика Миколая разом з головою міста пригостили всіх учасників акції солодощами.

На завершення отець Ігор подякував усім за участь, а Бюро УГКЦ з питань екології — за ініціативу та надані для її здійснення саджанці. Він також висловив своє сподівання на подальшу співпрацю для духовного добра та збереження природної спадщини нашого народу і побажав усім миру та перемоги. «Це здобувається великими зусиллями, і велике значення в цьому процесі мають наша віра, молитовна та духовна єдність у щоденному житті із нашим люблячим Богом», — підсумував священник.

за матеріалами Бюро УГКЦ з питань екології