Розпочався збір коштів на здійснення мрії отця Григорія Назара — участь української молоді у СДМ

19 травня 2023, 18:00 195

Команда «Допомога Церкві на Сході» розпочала збір коштів на підтримку поїздки молоді з України на Світові дні молоді в Лісабон. Участь молодих українців у серпневій зустрічі з Папою була великою мрією о. Григорія Назара, який несподівано помер у неділю і до останнього дня життя наполегливо шукав допомоги для молоді, що залишилася в охопленій війною країні.

«Я вважаю, що присутність молоді з України на Світових днях молоді в Лісабоні необхідна. По-перше, щоб показати, що незважаючи на воєнні дії, які тривають, Церква в Україні жива. А по-друге, щоб нагадати Європі та світу, що ця війна все ще триває, ― каже о. Лешек Крижа, директор команди "Допомоги Церкві на Сході", яка лише за кілька годин після інформації про смерть о. Григорія Назара вирішила запустити збірку. ― Ми знаємо, що отець Григорій багато працював для присутності молодих українців у Лісабоні. Тому відразу вирішили продовжити його зусилля. Ми знаємо, що в Україні вже триває підготовка до поїздки на СДМ. Ми б хотіли, щоб у ньому брало участь якомога більше молоді».

Про те, що Світові дні молоді були «зіницею ока» дорогого священника, в інтерв’ю КАІ говорить також о. Роман Демуш, співвідповідальний за Український комітет СДМ, який організовує паломництво до Лісабона для молоді, що залишилася у зруйнованій війною Україні.

«Молодіжне служіння було для нього шляхом до святості. І СДМ був подорожжю, у яку він хотів взяти кожну молоду людину, яку зустрів на своєму шляху. Він мріяв, щоби багато молодих українців могли особисто відчути Світові дні молоді. І зробив для цього все, що було в його силах! ― каже священник, із яким кілька тижнів тому о. Григорій Назар відвідав Рим, де зустрівся, зокрема, із представниками Дикастерії у справах мирян, родини та життя, а також зі Святішим Отцем, прагнучи підтримати українську молодь. ― Його смерть ― велика і болісна втрата для нас. Незрозуміла, але не абсурдна! Бо він уже дійшов до Неба, і від сьогодні молоді українці матимуть свого Покровителя, який, віримо, вже творить чудеса!».

Душпастирі греко-католицької та латинської молоді планують організувати спільну групу із близько 500 молодих українців, які живуть сьогодні в різних частинах охопленої війною України, а також 500 осіб, що емігрували з Батьківщини до різних країн Європи.

Хто хоче підтримати цю ініціативу, може зробити пожертву на рахунок:

Допомога Церкві на Сході
Кардинальна площа S. Wyszyńskiego 6, 01–015 Варшава
Santander Bank Polska S. A. Варшава
89 1090 1014 0000 0000 0301 4449

У назві переказу обов’язково вказуйте: «СДМ Україна».

Збір триватиме до 30 червня. Усі кошти передадуть українському комітету, до складу якого входив о. Григорій Назар, душпастир греко-католицької молоді та співорганізатор Світових днів молоді Краків-2016. Завдяки зібраним коштам до Лісабона разом поїдуть молоді люди з усіх українських дієцезій, які представляють Римо- і Греко-Католицьку Церкви.

за матеріалами ДивенСвіт