Розпочалася Всеукраїнська акція «Куртки для дітей» Лицарів Колумба

20 листопада 2023, 14:49 88

Цієї неділі в церкві Покрову Пресвятої Богородиці Згромадження салезіан УГКЦ відбулася перша акція чергового проєкту «Куртки для дітей» Лицарів Колумба, які з перших днів повномасштабного вторгнення активно допомагають українцям, постраждалим від війни.

Розпочалася Всеукраїнська акція «Куртки для дітей» Лицарів Колумба

Про це повідомляє пресслужба Лицарів Колумба.

Для 46 дітей загиблих українських воїнів Лицарі подарували зимові куртки, закуплені в Польщі. Разом із куртками вони отримали спеціальні листівки зі словами солідарності та молитвою св. Франциска про мир. Їх підписали глядачі прем’єрного показу документального фільму про життя Матері Терези «Немає більшої любові» в Радомі та Кракові у Польщі. Цей фільм зняли Лицарі Колумба та приурочили Всесвітньому дню убогих.

Ця акція стала можливою завдяки належності українських Лицарів до їхньої глобальної католицької спільноти та фінансовому залученню Лицарів з Америки та Канади. Така акція вперше проводиться в Україні, зокрема у Львові, а згодом куртки будуть подаровані в інших регіонах країни.

Регіональний делегат лицарів у Львівській області п. Михайло Чіпак зазначає, що з початком війни брати почали активно допомагати потребуючим, зокрема у храмі Покрову вони взяли під опіку дітей із сімей, у яких батьки загинули на війні. Завдяки допомозі лицарів з-за кордону вони формують та роздають продуктові набори, єднаються молитовно.

«Дуже приємно, що Господь нас об’єднує і запрошує бути Його руками. Ви запитаєте: де є Бог у всіх випробуваннях, які ми переживаємо? А Бог там, де ми докладаємо зусиль. Там ми Бога робимо видимим. І Лицарі Колумба — це така спільнота Католицької Церкви видимих Божих рук, які діють через служіння цих чоловіків», — привітав о. Андрій присутніх одразу після спільної вступної молитви на вервиці.

Національний делегат Лицарів Колумба в Україні п. Юрій Малецький висловив вдячність усім лицарям, залученим до акції, особливо капеланам, які в жовтні жертвували вервицю за мир в Україні, а в листопаді згадують усіх померлих у цій війні.

«Коли ми молимося вдома вервицю з дітьми щовечора, то постійно згадуємо не тільки наших воїнів, а й Лицарів Колумба», — з великою вдячністю запевняє п. Іванна, мама восьми дітей.

«Сьогодні відбулася дуже гарна подія. Моїм дітям, батько яких загинув на війні, подарували зимові, гарні, теплі куртки… Я про цей орден дізналася зовсім недавно і вражена його роботою й підтримкою. Якась є впевненість, що ми не залишилися самі…, що недарма наші рідні віддали найцінніше» — говорить мама двох ощасливлених дівчаток п. Олеся Марченко.

Довідка

«Лицарі Колумба» — найбільша у світі братерська католицька організація. Спільноту заснував о. Майкл МакГівні (беатифікований 2020 року) в Нью-Хейвені 1882 року. Так він об’єднав групу чоловіків, які хотіли підтримувати та формувати один одного в католицькій вірі. Їхня діяльність ґрунтується на чотирьох головних принципах: милосердя, єдності, братерства та патріотизму. Орден діє у кількох країнах світу й об’єднує у своїх лавах понад 2 мільйони чоловіків. В Україні вони присутні з 2013 року й налічують майже 2 600 братів — вірних 65 парафій Римо- та Греко-Католицької Церков. Із перших днів повномасштабного вторгнення Лицарі Колумба почали активно займатися підтримкою осіб, що постраждали від війни, як в Україні, так і поза її межами.

Департамент інформації УГКЦ,
Фото: Євген Зінченко