Пункт незламності в Полтаві вже приймає людей з їхніми потребами

19 січня 2024, 10:19 85

15 січня в Полтаві при парафії Всіх святих українського народу відбулося відкриття й освячення чергового пункту незламності «Добрий самарянин».

Пункт незламності в Полтаві вже приймає людей з їхніми потребами

Про це повідомляє пресслужба Патріаршої фундації «Мудра справа».

Пункт незламності «Добрий самарянин» постав у межах проєкту Патріаршої фундації «Мудра справа», який був започаткований у відповідь на обстріли російськими військами критичної інфраструктури у холодну пору року. Впродовж зими 2022–2023 року загарбники так намагалися зламати дух українців, позбавивши їх тепла, електрики, світла й можливості для приготування їжі. Постання цих 25 пунктів у Харківському, Донецькому, Одеському екзархатах і Київській архиєпархії відбулося завдяки фінансовій підтримці Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, Міжнародної благодійної організації «Porticus» та Папської організації «Допомога Церкві в потребі» («Kirche in Not»).

15 січня 2024 року до парафіяльної спільноти Всіх святих українського народу м. Полтави, яку вміло провадить о. Володимир Раковецький, прибули представники Патріаршої фундації «Мудра справа» — о. Любомир Яворський, Патріарший економ УГКЦ, та о. Ярослав Валюх. Оскільки повноцінний храм перебуває на етапі будівництва, виникла потреба в постанні простору для здійснення ефективного душпастирського та соціального служіння для потребуючих і переселенців із прифронтових територій. Тож цього дня о. Любомир очолив Чин освячення чергового в УГКЦ пункту незламності.

«Разом із командою Патріаршої фундації „Мудра справа“ продовжуємо служити нашому українському народові заради зцілення ран війни та ціннісної трансформації українського суспільства. Впродовж цього тижня відкриваємо чотири нових пункти незламності „Добрий самарянин“ у тих регіонах, де в цьому існує найбільша потреба — Полтава, Запоріжжя, Знам’янка та Покровськ. При цьому ділимося хлібом через продуктові набори, добрим словом і підтримкою через спілкування, а також надією через безпосередні дотики до ран, які несе ця жорстока і невиправдана російська війна. Ворог не покидає своїх старань зламати нашу стійкість та дух, і заради цього не нехтує жодними способами, позбавляючи людей опалення, електрики, водопостачання, зв’язку й Інтернету. Та у своєму служінні ми значно сильніші, своєю єдністю ми наближаємо нашу перемогу. Патріарша фундація „Мудра справа“ — служіння зціляє!» — прокоментував подію на власній фейсбук-сторінці о. Любомир Яворський.

Варто зазначити, що пункт незламності «Добрий самарянин» у Полтаві встановлений за фінансової підтримки Міжнародної благодійної організації «Porticus».