Покотилівський монастир на Харківщині відзначив 30-річчя

8 жовтня 2024, 17:21 33

У Свято-Покровському василіанському монастирі на Харківщині відзначили 30-річчя.

Покотилівський монастир на Харківщині відзначив 30-річчя

Про це повідомляє пресслужба Харківського екзархату.

Очолили святкове Богослужіння екзарх Харківський владика Василь Тучапець. З ним співслужили владика Ігор Ісіченко, єпископ-емерит Харківського екзархату, та владика Павло Гончарук, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ в Україні.

До урочистостей приєдналися протоігумен о. Йосиф Кралька та монашество ЧСВВ, духовенство екзархату, монашество різних згромаджень, вірні та гості.

Привітали спільноту монастиря єпископ ПЦУ Митрофан і представники місцевої влади.

З нагоди ювілею вірні з духовенством та семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії здійснили IX Всеекзархальну пішу прощу з Харкова до Покотилівки.

Екзарх Харківський Василь Тучапець висловив слова вдячності отцям василіанам за ревне служіння на Сході України, зазначивши, що «покотилівський монастир для багатьох людей був і залишається духовним оазисом, місцем особливої Божої благодаті».

З нагоди свята владика вручив грамоти першому ігумену монастиря о. Онуфрієві Репецькому, ЧСВВ, багатолітньому ігумену о. Йосифові Щуру, ЧСВВ, а також теперішньому — о. Давидові Козину, ЧСВВ.