«Погляньте на потреби наших братів і сестер українців та споможіть їм!» — владика Богдан Дзюрах у Нюрнберзі (Німеччина)

6 грудня 2022, 15:30 89

Сьогодні багато людей в Україні ставлять собі запитання: що мені робити, бо я не маю, чим обігріти оселю? Що мені робити, бо мій брат, син, чоловік на фронті? Що мені робити, бо я не маю, на чому приготувати їжі? Що мені робити, щоби врятувати своїх дітей? Ось справжні клопоти, з яким стикаються люди в Україні й інших країнах світу. Так розпочав проповідь владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, розважаючи над притчею про багача у храмі Святого Миколая м. Нюрнберг, куди завітав на запрошення громади з нагоди престольного празника за григоріанським календарем.

Єпископ звернув увагу вірних на запитання, яке турбувало головного героя притчі, коли той переймався врожаєм. «У багача з притчі були інші клопоти. Він журився, де заховати свої скарби, а насправді треба було думати, як правильно ними розпорядитися. І саме тієї мудрості — вміти розпоряджатися матеріальними благами, які Бог дає в наші руки, хоче нас навчити нинішнє Боже слово», — сказав архиєрей.

Владика Богдан навів як приклад слова Василія Великого, який говорить про два види випробувань для людини в цьому житті, а саме: скорботою в нестатках і добробутом.

«Даючи людині в руки свої дари, Господь очікує від нас мудрого розпорядження ними — ділитися з потребуючими», — сказав єпископ.

Владика Богдан наголосив на тому, що з нами навіки залишиться те, що ми дали вбогим. Наші багатства, на його переконання, свідчитимуть проти нас і нас засудять, якщо ми не слухалися Божого голосу, яким Він звертався до кожного через ближніх у потребі.

На закінчення проповіді владика Богдан представив як взірець покровителя парафії м. Нюрнберг, що дає приклад безкорисливої любові, творячи яку, людина може стати багатою в Бога.

«Маймо євангельську мудрість використовувати час у ті лихі та короткі дні, щоб мати відкрите серце й очі на потреби ближнього свого і виходити щедро йому назустріч. Тільки так явимо світові красу Христового Євангелія, красу християнського життя. І нехай Господь за молитвами вашого святого покровителя усім вам у цьому допоможе», — мовив архиєрей.

Після Літургії Об’єднання українців Франконії представило підготовлену театральну сценку про святого Миколая за участі дітей із парафії.

Потім у м. Ерланген відбувся вечір «Таємниця святого Миколая» з Марією Бурмакою, яка творчо представила дітям і молоді постать святця та його добродійства. Дійство відбулося завдяки Українській суботній школі Ерлангену (УСЕ), яка віднедавна розпочала діяльність. На тепер у ній навчається близько 100 дітей. Також варто додати, що школа за короткий час діяльності завоювала увагу не тільки українців, а й німецького населення.

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії