«Перемога здобувається щодня тяжкою працею»: владика Микола Бичок відвідав табори СУМу та «Пласту» в Австралії

3 січня 2023, 10:28 213

З 26 грудня по 3 січня Спілка української молоді та «Пласт» організували табори для австралійської молоді, а також для новоприбулих українців. Владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, взяв активну участь у цих дійствах.

Учасники Пластового табору «Надія є» з владикою Миколаю Бичком

Табір СУМу «Шляхом до Перемоги»

В оселю СУМу, що неподалік Сіднею, з’їхалися молоді люди з усієї Австралії та новоприбулі українці, щоб гарно провести час на таборі. Владика Микола Бичок урочисто відкрив його Божественною Літургією.

Роздумуючи над уривком Євангелія від Луки 21,12–19, архиєрей наголосив: «Сучасний світ змушує нас „рухатися“ швидким темпом у житті й очікувати негайних результатів. Проте варто пам’ятати, що більша частина нашого життя — поступовий процес: жити, змінюватися, рости, прощати, любити. Це все вимагає нашого часу, терпіння та наполегливості. Перемога здобувається щодня тяжкою працею».

Також єпископ зауважив: «Озираючись на минулий рік, ми можемо проаналізувати своє життя та спробувати визначити час, коли нам доводилося бути терплячими і наполегливими, практикуючи наш християнський спосіб життя». Владика сказав, що у 21-му розділі Євангелія від Луки Ісус говорить, що дорога за Ним буде не завжди легкою: «І ми свідомі того, що ми не завжди чинимо так, як християни повинні чинити. Проте труднощі можна перетворити на позитив для віруючого. Своєю витривалістю ми стаємо свідками повноти християнського життя, яке несе як страждання, так і радість: „Вашою терпеливістю спасете душі Ваші“ (Лк. 21, 19)».

На закінчення Святої Літургії п. Марко Ткачук, голова СУМу в Австралії, подякував владиці Миколі за спільну молитву та подарував СУМівську футболку і хрестик як відзнаку приятеля СУМу.

Пластовий табір «Надія є»

Табір відбувався у пластовій оселі «Сокіл» неподалік Джілонгу, на який з’їхалися пластуни з усієї Австралії, представники «Пласту» з України й Америки, а також новоприбулі українці. Упродовж восьми днів владика Микола Бичок щодня розпочинав його Святою Літургією, а в неділю, 1 січня, відслужив Архиєрейську Божественну Літургію. Єпископ брав участь у всіх заходах. За словами єпарха Мельбурнського, це була особлива нагода познайомитися з пластунами та їхніми батьками.

Під час Божественної Літургії 1 січня у проповіді владика наголосив: «Сьогодні маю честь бути з вами на пластовому таборі під назвою „Надія є“. Це — особливий момент, щоби бути разом: відпочивати, працювати, молитися і надіятися. У цю мить багато наших братів і сестер в Україні відчувають холод, відчай, страх після повномасштабної агресії росії. Однак наближається Різдво, сповнене надії від Дитятка Ісуса, Спасителя світу!».

Єпископ багато роздумував про надію: «Чеснота надії є частиною нашого життя, незважаючи на те, чи ми замислюємося про це, чи ні. Кожен із нас на щось надіється та сподівається. Надія є невід’ємною частиною людської природи та допомагає нам у крокуванні за Христом. Святий апостол Павло подає найкращий приклад надії: „Ми надією спаслися. Коли ж хтось бачить те, чого надіється, то це не є вже надія; бо що хтось бачить, хіба того надіється?“ (Рим. 8, 24). Надія на Бога ніколи не приведе нас до відчаю, тому що Він має план для всіх нас — у Нього є майбутнє, повне надії».

Після недільного обіду відбулася офіційна частина заходу — марширування пластунів і вручення відзнак, на яку були запрошені численні гості. На знак подяки за таборування владики Миколи з пластунами п. Крестина Кметь вручила єпископові хустку Пластприят.

за матерілами пресслужби Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла