Патріарша фундація «Мудра справа» поповнилася п’ятьма автомобілями

20 серпня 2022, 14:39 353

Патріарша фундація «Мудра справа» розширює свою логістику за допомогою п’яти нових автомобілів.

Патріарша фундація «Мудра справа» поповнилася п’ятьма автомобілями

19 серпня, у свято Преображення Господнього, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав освятив п’ять автомобілів для потреб логістичного центру Патріаршої фундації «Мудра справа».

Отець Любомир Яворський, патріарший економ, зазначає, що на сьогодні в межах «Мудрої справи» вже існує ефективна співпраця із різними донорськими організаціями з цілого світу. «Одна з них досить сильно підтримує нас. Це — французька благодійна організація "Oeuvre d’Orient". Вони підтримують різні наші благодійні проєкти. І, власне, цих п’ять вантажних автомобілів було придбано за їхні кошти. Вони сьогодні роз’їдуться в логістичні місця».

За словами священника, автомобілі доставлятимуть продуктові набори українцям уздовж усієї лінії фронту. «Маємо вже зараз проєкт на виготовлення ще 40 000 продуктових наборів. Це колосальне число! Ці буси розвозитимуть продуктові набори на місця по всій Україні. Варто зазначити, що і Карітас Україна замовляє продуктові набори через Патріаршу фундацію "Мудра Справа"».

Із початком війни покликана до існування Патріарша фундація «Мудра справа» з допомогою благодійників та добродіїв активно реалізовує три масштабні проєкти. Перший — уже згаданий із виготовлення продуктових наборів. Загалом фундація виготовила та доставила 25 000 таких. Це понад 200 тонн продуктів. Одного пакунка вистачає на тиждень для двох людей. Продуктову допомогу від УГКЦ отримали понад 50 000 потребуючих.

Другий проєкт — евакуаційні рейси, які здійснює Патріарший паломницький центр. Працівники та волонтери направляються до Миколаєва і Запоріжжя, звідки вивозять людей у більш безпечні регіони, намагаючи подбати про тимчасове помешкання та засоби першої необхідності. Це стає можливим завдяки вже розвинутій співпраці з парафіяльними шелтерами, що виникли з початком війни.

Третій проєкт — духовно-реабілітаційні паломництва для внутрішньо переміщених осіб до різних святинь на західних теренах України. Цей проєкт також реалізовується у співпраці із Патріаршим паломницьким центром. Упродовж його втілення паломники мали нагоду побувати в Марійському духовному центрі «Зарваниця», Жовкві, Крехові, Коломиї та інших святих місцях.

«Патріарша фундація "Мудра Справа" була заснована для того, щоб із допомогою різних доброчинців наша Церква могла бути цією сіллю землі, євангельською закваскою, що насправді могла би змінювати наше суспільство. Але так сталося, що вона почала діяльність саме на початку війни. Тому перша потреба сьогодні — врятувати людей. Голодного нагодувати, спраглого напоїти, того, хто потребує евакуації, вивезти з-під російських ракет і бомб. І ми сподіваємося, що ці машини служитимуть "швидкою допомогою Церкви" тим, які найбільше потребують. Ми дякуємо всім тим, хто повірив у цю "Мудру справу"», — мовив на закінчення освячення автомобілів Блаженніший Святослав.

До співпраці з «Мудрою справою» долучилося вже понад десяток благодійних організацій. Завдяки цьому продукти отримують українці навіть на окупованих територіях.