Парафія Cвятого Андрія Первозваного в Сіднеї (Австралія) відзначила храмове свято

13 грудня 2022, 13:26 93

У неділю, 11 грудня, на парафії Святого Андрія Первозваного в Сіднеї відбулося святкування храмового празника.

Владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, очолив Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні з о. Симоном Цькуєю, протосинкелом єпархії та адміністратором храму, о. Олегом Стефанишиним, сотрудником храму, о. Юстином Мекдоннелем, дияконом Мирославом Вонсою, сестрами василіанками і чисельними вірними.

Отець Олег Стефанишин виголосив урочисту проповідь, у якій, зокрема, роздумував над Євангелієм від Луки у 27-му неділю по Зісланні Святого Духа.

«Сьогоднішнє Євангеліє, — зазначив на початку отець, — поєднує в собі любов, час і смерть! Отож Божа любов до людини відкривається щоранку, коли ми розплющуємо очі. Це — ще один шанс, подарований нам Богом. У цього чоловіка зародив гарний урожай. Бог подбав про це. Однозначно, що це був Божий дар. Тільки людина приписала все собі, зокрема і час: „… маєш добра багато в запасі на багато років“. І тут прийшла смерть…».

Далі отець зауважив, що коли людина приписує все собі, забуваючи, що воно є даром Божим, тоді приходить смерть: «Я не маю на увазі фізичну смерть, але швидше за все духовну. Людині здається, що вона стала володарем всього: і любові, і часу, і навіть смерті. Щобільше, вона просто не думає про неї».

На закінчення о. Олег роздумав над постаттю апостола Андрія Первозваного. Отець сказав: «Постать цього апостола дуже цікава. Саме його Христос покликав першого, після чого він залишив усе і пішов за Ним. Святий був змушений змінити життя рибалки на життя проповідування Євангелія. Ми знаємо, що святий апостол Андрій — перший архиєпископ Константинопольський. Але, згідно з легендою, він побував на Київських горах та уділив Боже благословення, кажучи, що тут постане Церква Христова. Сьогодні ми молимося до цього святого, просячи в Бога миру для нашої країни».

Після Архиєрейської Божественної Літургії пролунала молитва за Україну «Боже, великий, єдиний», а на церковному подвір’ї відбулося освячення води. Владика Микола разом з отцями та вірними пройшов Хресним ходом довкола храму з мощами святого апостола, під час якого біля чотирьох сторін пролунало Євангеліє різними мовами: українською, грецькою, церковнослов’янською та англійською. В особливий спосіб жертвували цей Хресний хід і молитву за мир в Україні. Опісля всі повернулися до храму, де владика благословив вірних мощами святого.

Святкування храмового празника продовжилось у парафіяльному залі, де відбулася святкова гостина. Особливими гостями були представники Посольства України в Канберрі — п. Володимир Шальківський і п. Людмила Андрієнко. Святковості додали виступи дітей з Української школи при парафії Святого Андрія. Колядками та вертепом діти сповнили присутніх теплом і радістю, несучи добру новину про те, що незабаром народиться сам Бог.

за матеріалами пресслужби Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла