Паломники з різних куточків України взяли участь у XXIX Міжнародній прощі вервиці в Погоні

23 вересня 2024, 07:43 35

Упродовж двох днів, 21–22 вересня, у монастирі Успіння Матері Божої ЧСВВ, що в Погоні на Івано-Франківщині, відбувалася XXIX Міжнародна проща вервиці в намірі за мир в Україні, перемогу у війні та всіх українських військовослужбовців.

Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Від ранку 21 вересня чимало паломників із різних куточків області вирушили в пішу прощу до Цариці Покуття, під час якої безупинно молилися до Пресвятої Богородиці у власних намірах і за нашу Батьківщину.

Участь у прощі взяла велика кількість священнослужителів Івано-Франківської архиєпархії та інших єпархій УГКЦ, спільнота Івано-Франківської духовної семінарії імені священномученика Йосафата, отці василіани з різних куточків України.

«Вже 29-й рік ця проща збирає прочан зі всієї України, а також із-за кордону. Під час війни молитва на вервиці має стати нашою особливою зброєю. У стіп чудотворної Погінської ікони Матері Божої в наміренні за перемогу над ворогами, наших захисників і захисниць, особливо за зцілення поранених, визволення полонених, віднайдення безвісти зниклих», — зазначив о. Терентій Цапчук, ЧСВВ, ігумен монастиря Успіння Пресвятої Богородиці.

Прибувши до Погоні, учасники пройшли реєстрацію, а відтак відбулося урочисте винесення чудотворної Погінської ікони Матері Божої.

Згодом тисячі паломників мали змогу заносити свої прохання на Молебні до Богородиці, а опісля провели співану вервицю з розважаннями радісних таїнств.

Програма прощі продовжилася Хресною дорогою та свідченням про молитву на вервиці гостей з Меджугор’є.

Кульмінацією першого дня паломництва стала Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Дмитро Григорак, єпарх Бучацький, у співслужінні з ігуменом монастиря Успіння Пресвятої Богородиці о. Терентієм, духовенством архиєпархії та ієромонахами ЧСВВ.

Звертаючись у проповіді до вірних, єпископ зазначив, що «сьогодні ми просимо про мир в Україні».

«Щоб Господь вислухав наші прохання, маємо всі разом та одночасно молитися за справедливий мир та перемогу. Просімо, щоб Бог переміг у цій страшній війні, адже лише Він може перемогти будь-яке зло у світі!» — наголосив владика Дмитро.

Завершився перший день співаними вервицями зі світлими та страсними таїнствами.

У неділю Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Йосафат Говера, екзарх Луцький, у співслужінні з духовенством.

Під час Богослужіння архиєрей звернувся до вірних із проповіддю, роздумуючи про стосунки людини з Богом.

«Попри відвернення людини від Бога, Господь не зневірюється в людині, Він хоче бути присутнім у житті кожного з нас. Він є в серці людини, Він промовляє до нас у голосі нашого сумління. Часто нас мучить сумління — так Господь хоче нас стримати від гріха й допомогти прийняти виважене і мудре рішення!» — пояснив єпископ.

Після Літургії владика Йосафат висловив вдячність усім вірним та духовенству за спільне паломництво.

Завершилася Міжнародна проща вервиці актом віднови посвяти Непорочному Серцю Марії.