Отця Романа Гончарика іменовано митрофорним протоієреєм

28 листопада 2023, 09:34 2380

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав іменував о. Романа Гончарика, священника Бучацької єпархії, митрофорним протоієреєм з нагоди 50-річчя його священничих свячень. Нагороду багаторічному парохові с. Шульганівка на Тернопільщині вручив владика Дмитро Григорак, єпарх Бучацький.

Отця Романа Гончарика іменовано митрофорним протоієреєм

У неділю, 26 листопада, з нагоди 50-річчя священничих свячень о. Романа Гончарика владика Дмитро Григорак очолив у храмі Архистратига Михаїла в с. Шульганівка Архиєрейську Божественну Літургію.

У проповіді, роздумуючи над притчею про милосердного самарянина, єпископ наголосив: «Бог любить всіх і кожного без винятку. Любов — це не емоції, не сентименти, це тільки складові любові. Що таке любов? Любов — це не щось, а Хтось, це — Бог. Через цю притчу Бог пояснює, що прийшов до всіх людей. Любов виявляється через діла милосердя. Щоб навчитися любити, потрібно навчитися робити діла милосердя. Тоді Бог стає ближче до мене, ніж я сам до себе». Владика Дмитро заохочував молитися за наших воїнів, які зараз виявляють найвищий спосіб любові, бо жертвують своє життя за нас, а також, пригадавши послання Богородиці з Фатіми, заохочував молитися за навернення росії, бо, якщо наші вороги навернуться, то перестануть бути ворогами Бога і людей.

Після Літургії канцлер Бучацької єпархії о. Дмитро Ненчиний зачитав Декрет Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава про іменування о. Романа Гончарика митрофорним протоієреєм.

«Оцінюючи Вашу ревність для Божої слави та добра Української Греко-Католицької Церкви, зокрема Ваше багатолітнє жертовне священниче служіння, яке характеризувалося будівництвом і відновленням храмів, особливо в час виходу УГКЦ із підпілля, Ваш значний внесок у заснування та розвиток Дяківсько-катехитичного училища імені священномученика Григорія Хомишина в м. Чорткові, складаємо вам сердечну подяку та висловлюємо визнання і похвалу. Заслухавши думку преосвященного владики Дмитра, єпарха Бучацького, з нагоди 50-ї річниці Ваших священничих свячень іменуємо Вас митрофорним протоієреєм та уділяємо Вам право носити митру», — йдеться у Декреті іменування.

Звертаючись до присутніх, митрофорний протоієрей Роман мовив: «Наші слова, проповіді, напоумлення не матимуть переконливої сили, якщо не будемо світлом для світу. Люди мало чують, що ми говоримо, вони дивляться, як ми живемо. Насправді ми сіємо ділами, а не словами. Ми, священники, маємо від Спасителя світу мандат, завдяки якому сам Христос діє через нас. Ця велика китиця труду, що складаю сьогодні перед престолом Всевишнього, є такою тільки тому, що я ніколи не покладався на світ».

Відтак владика Дмитро зауважив, що зразкове служіння, щоденне життя, християнська сім’я (діти, онуки), у якій дружина п. Марія має теж велику заслугу, чисельні духовні розмови, уділення Святих Тайн, Святі Літургії впродовж 50 років — все це потужна дія Святого Духа на отця і на тих, кого він провадить. «Немає у світі найважливішої посади, служіння, як священство, дане самим Христом», — наголосив архиєрей.

за матеріалами пресслужби Бучацької єпархії УГКЦ