Отці оріоністи та фундація «Мудра справа» роздають гарячі обіди людям, позбавленим домівки

24 січня 2023, 11:38 174

Згромадження отців оріоністів за підтримки Патріаршої фундації «Мудра справа» продовжують служіння «Милосердя Оріоне». Його розпочали ще в жовті 2022 року на вулицях Києва. Так отці дбають про людей, які залишилися без домівки в такий складний час і потребують допомоги.

«Ми покликані приділяти більше уваги людям вулиці та людям крайньої бідності, тому забезпечуємо два рази в тиждень обслуговування матеріальною та духовною підтримкою, не зупиняючись на розподілі речей, бо прагнемо стати ближчими до їхнього життя, пізнати їхній стан і підтримувати з ними більш дружні стосунки. Запрошуючи їх до співпраці, знаємо, що вони можуть бути не лише користувачами й одержувачами, а й людьми відповідальності з перспективою змін, наскільки це можливо», — зазначив брат Михайло Костів, один з організаторів зустрічі з людьми, які залишилися без домівки.

Благодійна місія охоплює близько 200 осіб. Більшість із них — це люди, які за різних обставин залишилися на вулиці. З початку січня завдяки Патріаршій фундації «Мудра справа», отці оріоністи тепер можуть годувати людей у потребі гарячими обідами. Вони роздають їжу під мостом Деміївки, де відбувається їхнє служіння.

«Згромадження отців оріоністів має харизму — „об’єднати все у Христі“ через жертовну любов, адже „лише милосердя врятує світ“ (св. Луїджі Оріоне). Саме духовна складова в нашому служінні з потребуючими — присутність, де можемо почути та перебувати, простягнути руку в близькості, солідарності та любові», — додає брат Михайло Костів.

Нагадаємо, на початку січня патріарший економ о. Любомир Яворський повідомив про старт нового благодійного проєкту Української Греко-Католицької Церкви. Його реалізують у межах Патріаршої фундації «Мудра справа». Це — служіння найбільш потребуючим у холодну пору року через приготування та роздачу гарячих обідів у місцях, які постраждали від російської окупації упродовж війни.

«При Патріаршій курії у місті Києві ми запустили кухню, на якій готуємо 200 обідів щоденно. Відтак вони роз’їжджаються греко-католицькими парафіями Києва й околиць: Буча, Ірпінь, Гостомель, Бровари, Бориспіль. Також надзвичайно активно це соціальне служіння запроваджує парафіяльна спільнота на чолі зі своїм душпастирем на Позняках», — зазначив о. Любомир.

Проєкт із приготування гарячих обідів підтримала Філадельфійська митрополія, яка складається із Філадельфійської архиєпархії, Стемфордської єпархії, єпархії Святого Йосафата з осідком у м. Парма (штат Огайо, США) та єпархії Святого Миколая Чудотворця з осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США). Постання кухні в Патріаршій курії відбулося за сприяння та допомоги Італійської єпископської конференції.