Отець Йосиф Кралька — новий протоігумен отців василіан в Україні

14 лютого 2024, 12:51 2385

14 лютого 2024 року Звичайна провінційна капітула Провінції отців василіан Найсвятішого Спасителя в Україні, що проходить у монастирі Святого Йосифа у Брюховичах, обрала нового протоігумена провінції. Ним став о. Йосиф Кралька, ігумен монастиря у Дрогобичі.

Отець Йосиф Кралька — новий протоігумен отців василіан в Україні

Згідно з правилами Василіанського чину, о. Йосиф очолюватиме Провінцію Найсвятішого Спасителя в Україні впродовж 4 років. Його попередником був о. Йоан Школик.

«Приймаючи цей уряд, уповаю лише на Бога та Йому довіряю. І надіюся, що через молитви, які весь наш народ засилає до Бога, я постійно матиму силу гідно й достойно для добра Церкви нести цей уряд, який мені доручили браття», — зазначив новообраний протоігумен о. Йосиф у коментарі Департаменту інформації УГКЦ.

Провінційна капітула обрала також чотирьох провінційних радників, одного з яких — провінційним вікарієм. Провінційні радники, яких очолює протоігумен, творять Провінційну раду, що має широкі повноваження в управлінні провінцією, прийнятті рішень і покликана допомагати та врівноважувати владу в чернечій спільноті отців василіан.

Провінційними радниками на наступну чотирирічну каденцію стали: о. Віктор Квасній, якого одночасно обрано провінційним вікарієм, о. Веніамин Чернега, о. Роман Мельник та о. Роман Шуп’яний. Протоархимандрит за згодою своєї ради затвердив результати виборів.

Нагадуємо, що Звичайна провінційна капітула 2024 Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні триватиме з 12 по 16 лютого. Цьогоріч у ній беруть участь 53 делегати.