Отець Роман Демуш: Ми приїхали в Європу для того, щоби сказати, якою героїчною є наша молодь і наш народ

16 вересня 2024, 11:08 147

Розпочалася місійна поїздка до Італії та країн Європи для молоді з Одеського та Харківського екзархатів під гаслом: «Обійми зцілюють». Цю ініціативу вже не вперше організовує Патріарша комісія УГКЦ у справах молоді. Із благословення владики Михайла Бубнія та владики Василя Тучапця майже 50 молодих хлопців і дівчат вирушили до Венеції та Падови, щоби свідчити про війну в Україні.

Про це повідомляє Комісія УГКЦ у справах молоді.

У межах мандрівки, на запрошення місцевого пароха о. Дамʼяна Габорія, молодь завітала до Будапешта і мала Божественну Літургію на парафії Покрову Пресвятої Богородиці, де місцева спільнота радо прийняла подорожніх і вони всі разом молилися за Україну.

Службу Божу очолив о. Роман Демуш — організатор мандрівки. «Ми приїхали в Європу не для того, щоб жалітися і нарікати, а для того, щоби сказати якою героїчною є наша молодь і наш народ, який сьогодні є гарантом миру в Європі. Христос розпростер руки на Хресті, щоб нас обійняти. А ваші обійми лікують наші рани. Хрест є життєдайним, а обійми зцілюють» — звернувся о. Роман на проповіді до парафіян і прихожан.

Опісля Літургії відбулася неформальна зустріч та спілкування з українською молоддю, що проживає в Будапешті, а також екскурсія, яку для української молоді провели місцеві українці. ⠀

Делегація української молоді із фронтових і прифронтових територій підготувала важливі та ціннісні меседжі, щоб ділитися з європейцями й італійцями в сімʼях, у яких житимуть та з якими зустрічатимуться. За словами молодих людей, вони хочуть свідчити про завданий екоцид і геноцид українського народу; про те, чому їм довелося покинути свою домівку і все життя та переїхати; про влучання ракет і смерть близьких; про місяці, проведені в окупації; про рідних на фронті, які зазнали контузій, поранень та загинули; про дистанційне та навчання в укриттях із постійними тривогами й обстрілами; хочуть показати уламки ракет, які влучають у їхні доми, школи, університети, лікарні, торгові центри, будинки культури; хочуть говорити правду про війну, яку росія веде проти українського народу.