Отець Ігор Шабан на Європейській консультації презентував досвід УГКЦ у сприянні справедливого миру
З 9 по 11 грудня у Варшаві (Польща) відбувалася Європейська консультація щодо справедливого миру, яку організувала Конференція європейських Церков та Польська екуменічна рада. У заході взяли участь представники Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій. Українську Греко-Католицьку Церкви представляв о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ із міжконфесійних і міжрелігійних відносин. У виступі він поділився досвідом УГКЦ в утвердженні людської гідності та сприянні миру в умовах війни в Україні.
«Війна в Україні спричинила глибокі страждання, призвела до переміщення мільйонів людей та загрожує культурній і духовній ідентичності нації», — зазначив о. Ігор, наголошуючи на складнощах, з якими зіштовхнулися українці під час війни. У виступі він також зазначив, що в цей час Церкви в Україні стали стовпами надії та стійкості.
«УГКЦ є важливим учасником групи „Примирення в Європі“, оскільки наша Церква, діючи в межах візантійської православної традиції та перебуваючи в повному сопричасті з єпископом Рима, привносить унікальну перспективу в екуменічні дискусії», — зазначив о. Ігор. Він наголосив на важливості внеску УГКЦ у процеси примирення на європейському рівні.
Церква надає духовну підтримку громадам, що постраждали від війни, ставши притулком для тих, хто переживає важкі часи. «Багато священнослужителів і мирян організовують молитви, душпастирський супровід та богослужіння, які допомагають людям віднайти надію серед відчаю», — поділився о. Ігор. Підтвердженням цього є слова Блаженнішого Святослава, який «послідовно закликає до надії та витривалості, заохочуючи віруючих довіряти Богові серед хаосу війни».
Окрім цього, о. Ігор розповів про практичні кроки УГКЦ у гуманітарній допомозі: «Церкви та монастирі перетворилися на притулки для біженців, а волонтери роздають їжу, одяг та медикаменти». Такі благодійні організації, як «Карітас» і «Мудра справа», охоплюють сотні тисяч переміщених сімей, надаючи їм необхідну підтримку.
«УГКЦ також стала потужним адвокатом миру і справедливості на національній та міжнародній аренах», — наголосив о. Ігор, описуючи діяльність Церкви на дипломатичному рівні. Предстоятель УГКЦ та інші лідери Церкви неодноразово зверталися до світових лідерів, закликаючи до мирного вирішення війни і відзначаючи важливість захисту суверенітету України.
«Церква продовжує бути свідком Христової любові та надії, допомагаючи людям зберігати гідність і вірити в можливість миру навіть у найтемніші часи», — підсумував голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин.
Департамент інформації УГКЦ