Одеський екзарх освятив новий храм у Врадіївці

12 грудня 2023, 11:51 137

10 грудня екзарх Одеський владика Михайло Бубній освятив новий храм у честь святого Миколая Чудотворця в смт Врадіївка Миколаївської області.

Одеський екзарх освятив новий храм у Врадіївці

Про це повідомляє пресслужба Одеського екзархату УГКЦ.

Розпочалася урочистість із зустрічі владики Михайла на подвір’ї храму, де діти і місцева молодь спільно з духовенством запросили єпископа до святині, після чого архиєрей звершив Чин освячення нового престолу, іконостасу та храму в честь святого Миколая Чудотворця архиєпископа Мир Ликійських.

Відтак розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, під час якої із владикою співслужили настоятель парафії о. Микола Боднар, попередній настоятель парафії о. Роман Балита, синкел у справах духовенства о. Іван Третяк, голова Комісії охорони здоров’я о. Олександр Більський, синкел у справах родин і мирян о. Ігор Ворона, декан Миколаївський о. Тарас Павлюс, священники Одеського екзархату та запрошені гості.

Божественну Літургію супроводжували співом брати-семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії.

Після Літургії екзарх Одеський нагородив настоятеля парафії о. Миколу Боднара золотим хрестом за активне душпастирське служінні Церкві.

«Оцінюючи Вашу жертовну працю для добра вірних довірених Вам парафій та недужих, якими Ви опікуєтеся як медичний капелан і душпастир Христовий; Вашу ревність та відданість у служінні Церкві, незважаючи на різні труднощі та небезпеки, і з нагоди храмового празника, висловлюю Вам сердечну подяку і владою мені даною, нагороджую Bac золотим хрестом», — йдеться у Декреті правлячого екзарха.

Також владика Михайло нагородив єпископською грамотою о. Романа Балиту за багаторічне і віддане служіння для вірних парафії та будівництво храму Святого Миколая Чудотворця у смт Врадіївка, за жертовну та самовіддану працю для розвитку Одеського екзархату Української Греко-Католицької Церкви. Правлячий екзарх нагородив єпископською грамотою і парафіян, які спричинилися до будівництва освяченої святині.

До слова, парафія Святого Миколая Чудотворця архиєпископа Мир Лікійських заснована 2005 року. Першу урочисту Божественну Літургію для вірних відслужив о. Роман Балита, який був парохом до 2020 року. Будівництво нового храму Святого Миколая Чудотворця розпочалося у 2009 році. На цей момент адміністратором громади є о. Микола Боднар.