«Обійми Батька і вашої Церкви-матері завжди для вас відкриті», — Блаженніший Святослав до українців у Словаччині

30 січня 2024, 15:12 498

28 січня в катехитично-пасторальних просторах Кошицької єпархії у Словаччині Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся із представниками української громади, що проживають у Кошице.

Спільна молитва з українською громадою

Перед цим у катедрі Різдва Пресвятої Богородиці Блаженніший Святослав на запрошення єпарха Кошицького владики Кирила Васіля та у співслужінні з єпископами та священниками УГКЦ звершив Архиєрейську Літургію.

Під час проповіді Отець і Глава УГКЦ наголосив на важливості батьківства й духовного зв’язку з батьком, який, за його словами, завжди є одним для своїх дітей.

«Звертаюся до синів і дочок України. Хоч би куди вас занесла доля, пам’ятайте: обійми Батька і вашої Церкви-матері завжди для вас відкриті», — запевнив Патріарх. «Церква-мати завжди радітиме кожним і кожною з вас, яких можна віднайти, обійняти, зігріти, яким можна нагадати, чиїх батьків вони діти», — додав Глава УГКЦ.

7 сильних думок Глави УГКЦ із зустрічі з українцями в Кошице

«Твоя Церква завжди і всюди з Тобою», — це слово матері-Церкви до своїх дітей, які часом розпорошені по різних частинах світу; «Я тебе не покину», — це слово Бога до людини, Отця до своїх діточок. Також це слово вашої Церкви до кожного з вас особисто. Сьогоднішня зустріч — це один із жестів, який має підтвердити це слово.

Наші люди, які стукають, є голосом людяності. Війна в Україні стала нагодою, щоб народи виявили свою християнську відкритість, цілі країни Європи показали себе дуже гідно і по-християнськи. Ми дякуємо народам, які показали себе віруючими не на словах, а на ділі.

Ми кажемо: інтеграція — «так», але асиміляція — «ні!». Будучи тут, намагайтеся приносити добро для цієї країни. Працювати для спільного блага. Будьте успішними!

Звертаюся до молоді: вчіться! Будьте найкращими! Вчіть місцеву мову, закладайте свої бізнеси. Якщо ви запитаєте себе, як я сьогодні можу спричинитися до перемоги України, — будьте добрими учнями Якщо ви під час сесії здали все на відмінно, — ви спричинилися до перемоги України! Якщо ви здобули успіх у тій країні, де проживаєте, — ви спричинилися до перемоги України!

Збережіть іскорку стійкості, яка допомагає нам без надії надіятися, яка буде доти, доки ви збиратиметеся разом. Асиміляції — ні! Хто пам’ятає своє коріння, той також вміє вкорінитися в чужій країні. Якщо ви зберігаєте те, ким є, то стаєте цікавими, бо приносите щось нове.

Гуртуйтеся! Ваша Церква допоможе Вам. Ми шукаємо місця присутності українців, щоб посилати туди священників. Ми робитимемо все, щоб іти до вас.

Я маю обов’язок про вас подбати. Але всього не можу, тому маю помічника. Від мого імені владика Степан Сус опікується вами. Дуже прошу матерів: дбайте про своїх дітей, поможіть їм. Студенти, учні — добре вчіться. Ми живемо, працюємо, боремося. Добро і правда має свою силу.

Презентація молоді УМХ

Голова УМХ Кошице Андріана Капітон та активний член організації Олег Спас розповіли Блаженнішому Святославові про зародження і діяльність осередку молодіжної організації в Кошице. Зокрема, про формаційні зустрічі, працю з дітьми, подорожі, спільні святкування та презентації спільноти серед молоді в інших містах.

Презентація української громади

Душпастир для українців у Кошице о. Пантелеймон Гербери розповів історію зародження та розвитку громади. Серед важливих подій він назвав Всеукраїнську прощу до Лютини, візит кардинала Пароліна, працю з дітьми та молоддю.

Духовно-мистецький спів

Родзинкою зустрічі стали музичні виступи українців. Солісти Кошицької опери Максим Куценко із дружиною Мирославою виконали колядку, а відома співачка Тетяна Гудачок — пісню про Київ.

На завершення Блаженніший Святослав уділив архиєрейське благословення.