«Нехай вас ведуть три правди: ясла, хрест і кивот», — сестра Альфонса Карапата на завершення реколекцій у соборі Святої Софії

13 грудня 2023, 13:28 159

У неділю, 10 грудня, на парафії Святої Софії в Римі закінчилися дні передріздвяної духовної віднови, реколектанткою яких була с. Альфонса Карапата. Урочисту Божественну Літургію очолив ректор прокатедри о. Марко-Ярослав Семеген у співслужінні з о. Раяном Головлатським, ЧНІ, віцеректором дому в Дандолк (Ірландія), та о. Дмитром Котом, ЧНІ, студентом Папського Григоріанського університету.

Про це повідомляє пресслужба Товариства «Свята Софія».

Під час проповіді духовну науку виголосила с. Альфонса, яка розповіла про супровід людини Богом, що впродовж усієї історії перебував поруч із народами.

«Добру вістку, що Бог є з нами, сповістив пророк Ісая. Те, що Бог із нами, означає, що Він не просто поруч, а настільки близько, що іноді нас несе. Впродовж усієї історії Бог супроводжував людей, але в Різдві Христа Бог став людиною і дозволив людям торкатися Його. Сьогодні Він присутній точно так само, як був для своїх сучасників. Нехай вас ведуть три правди: ясла, хрест і кивот. Господь сповнює свою обітницю, перебуваючи в кивоті. Якби Бог явився нам повністю, ми б не могли відмовитися від участі у спогляданні Його слави. Якби на престолі Христос перебував у всій своїй славі, а не під видом хліба і вина, ми б не мали свободи вибору. Наш Бог — не насильник, Він — Господь любові та свободи, і Він сотворив нас на свій образ. Бог залишає нам вибір: відгукнутися до Нього або ні», — пояснила проповідниця.

Сестра Альфонса закликала перебувати із Христом не лише у храмі, а й у щоденному житті: «Готуймо дорогу Богові. Прийде час, коли ми будемо народжуватися до Неба, і побачимо всю Його славу. Якщо Господь є втіленням смирення, Він обрав його заради мене. Хай кожен наш прихід до церкви буде ще одним кроком Йому назустріч, але намагаймося розвивати стосунки із Христом і в нашому повсякденному житті. Те, що ми можемо забувати про Нього, виходячи із храму, не зменшує Його божества. Він своє життя прожив для мене. А як я люблю Бога? Памʼятаймо, що любов ніколи не відпочиває — вона завжди творить, діє. Спробуймо любити Бога нашою увагою, вчинками. Бо Бог повсякчасно з нами, а чи ми з Ним?».

Після Літургії ректор собору привітав з іменинами всіх, хто носить імена Анна і Миколай. Особливі вітання лунали до с. Миколаї, яка катехизує на парафії Святої Софії.

Отець Марко також висловив подяку с. Альфонсі, яка провадила цьогорічні реколекції віднови духа на парафії: «Дякуємо, що ви короткими, але дуже багатими словами змусили застановитися над багатьма моментами. Нехай близькість Бога завжди буде з вами. Бажаю вам та вашому Згромадженню сестер редемптористок нести слово надії та підтримки у світ, а Свята Софія — Премудрість огортає любовʼю».

Завершилося Богослужіння святковим мируванням і благословенням мощами святих Католицької Церкви, що були виставлені до почитання впродовж реколекцій.