«Не тільки перебування у храмі»: Владика Микола Бичок розповів про найважливіші моменти в житті Церкви

20 листопада 2022, 19:19 88

Найважливішим моментом у житті Церкви Христової є не тільки перебування у храмі, а передусім слухання Божого cлова. Про це сказав владика Микола Бичок на Божественній Літургії у Водонзі під час відвідин найдавнішої парафії Мельбурнської єпархії УГКЦ. Парафія Святої княгині Ольги у Водонзі заснована 1961 року.

Наголошуючи на важливості спільнотної молитви, єпарх Мельбурнський звернувся до вірних із таким словом: «Сьогодні є багато причин, чому ми маємо єднатися у храмі на молитві. Найперше тому, що в Україні зараз війна: люди лягають спати і не знають, чи вони прокинуться наступного дня. Так більшість із них не має електрики, газу, води, але має Бога у своєму серці. І дуже часто всі ми, зокрема духовенство, бачимо, що відбувається дуже багато навернень. Люди, які не вірили в Бога, коли були мирні часи в Україні, зовсім по-іншому бачили цей світ і людей, аніж тепер, коли почалася війна. Українці зрозуміли, що життя проминає і раніше чи пізніше приходить момент істини, у який людині потрібно показати свої добрі діла і зрозуміти, врешті-решт, що вона не просто так живе на цьому світі, а для того, щоб тут бути з Богом, а пізніше і у Вічності перебувати зі своїм Творцем».

Роздумував єпископ також над тим, що є найважливішим показником приналежності до спільноти християн: «Пригадуєте, у Євангелії до Христа сказали: „Мати Твоя і брати стоять надворі, хочуть побачитися з Тобою“. Христос же на це відповідає певною мірою жорстоко, бо каже: „Мати Моя і брати Мої — це ті, що слухають слово Боже й виконують його“. Найважливішим моментом у житті Церкви Христової — священників і вірних — є не тільки перебування у храмі, а передусім слухання Божого слова. І сьогоднішнє Євангеліє нам показує, наскільки важливо є не тільки слухати, а й чути те, що говорить нам Господь, і застосувати це у своєму житті».

«Науково доведено, — продовжував владика, — що 60 відсотків інформації ми сприймаємо через свій зір, а 40 відсотків — через слух. Саме тому не випадково під час Святої Літургії диякон декілька разів повторює слова „Будьмо уважні“, немовби підготовлює нас до чогось важливого. „Будьмо уважні“, бо зараз буде лунати слово Боже, слухаймо, щоб не пропустити те, що хоче сказати нам Господь. Тоді будемо правдивими християнами».

Наприкінці владика запевнив у своїй молитві усіх парафіян церкви святої Ольги: «Сьогодні ми приносимо молитви за кожного з вас до святої Ольги, щоб за її заступництвом Господь зсилав свої ласки на вашу спільноту. Пам’ятаємо також в молитвах і тих, хто будував цей храм і допомагав в його утриманні. Дорогі брати і сестри, хай милосердний Господь дає вам сили зростати в Його благодаті».

за матеріалами пресслужби Мельбурнської єпархії УГКЦ