Наймолодше в УГКЦ монаше Місійне згромадження апостола Андрія відзначає 25-річчя
Літургії та молебені з нагоди свята в домі Згромадження апостола Андрія в Івано-Франківську відбувалися 12–13 грудня. Архиєрейську Літургію 12 грудня очолили митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин і єпископ Чернівецької єпархії УГКЦ Йосафат Мощич.
«Саме 30 листопада 1997 року, 25 років тому, єпископ Івано-Франківської єпархії УГКЦ Софрон Дмитерко підписав Декрет про утворення при цій єпархії Місійного згромадження святого апостола Андрія, — розповідає настоятель дому в м. Івано-Франківську о. Микола Мимка. — Отже, розпочало своє життя одне з наймолодших згромаджень Греко-Католицької Церкви. Першим його Генеральним настоятелем став отець Іриней Маріуш Михалік. Він приймав нові покликання і з часом було відкрито три монаші доми: в Івано-Франківську, Тисмениці та Заріччі, на Надвірнянщині».
Отець Маріуш Михалік за походженням наполовину українець (мама українка, а тато поляк). Навчався він в Івано-Франківській духовній семінарії. Тоді ж задумав створити монаше згромадження. Дім для нього в Івано-Франківську вдалося придбати в польської родини, яка залишила Україну. Житловий будинок реконструювали і розбудували за кілька років. Спорудили церкву, яка є найменшою в місті, але має чимало парафіян. У храмі зберігаються цінні реліквії — мощі апостола Андрія і чудотворна ікона Богородиці «Джерело милосердя», датована ХVIII століттям. Мощі — з Риму. Подарував їх митрополит Володимир Війтишин. А історія ікони дуже цікава. Отець андріанець і місіонер Григорій Джала перебував із реколекціями в одному селі. Там він зацікавився церквою, дзвіницею, де на горищі звернув увагу на якусь чорну дошку в рамці. Придивився уважно і помітив фрагменти фарби. Забравши бруд, побачив образ Богородиці й корону маленького Ісуса. Попросив цю ікону в пароха церкви і привіз її до Івано-Франківська.
Згодом о. Григорій звернувся до місцевих фахівців із майстерні відомого реставратора Валерія Твердохліба при обласному Краєзнавчому музеї із пропозицією відновити святиню. Перше свідчення чуда від ікони Богородиці одержали якраз реставратори, бо, коли працювали, відчули впізнаваний запах квітів і ладану в майстерні.
При освяченні ікону назвали «Джерело милосердя» — така думка прийшла о. Григорію, який її приніс до монастиря. Згодом з’являлися нові свідчення чуд і зцілень біля неї: після дев’яти років подружнього життя в одній родині народилася дитина — донечка. Хтось залишив біля ікони обручку в папірці з подякою за вислухані прохання. Одна жінка, через молитви іншої, зцілилася від онкології. І такі свідчення непоодинокі.
Зараз в Івано-Франківську в монашому домі андріанців перебуває троє ченців. Генеральний настоятель — о. Маріуш Михалік у Польщі здобуває освіту для одержання вищих духовних ступенів. В інших домах ченців теж небагато. Один з отців згромадження андріанців служить на Одещині у греко-католицькій парафії.
Свого часу тут починав свій духовний шлях єпископ Чернівецької єпархіїі УГКЦ Йосафат Мощич, який належить до цього згромадження.
Департамент інформації УГКЦза матеріалами РІСУ