На Львівщині відзначили річницю хрещення митрополита Андрея Шептицького

13 серпня 2024, 11:57 119

У с. Терновиця на Львівщині відбувся духовно-мистецький захід, приурочений 159-й річниці хрещення митрополита Андрея Шептицького.

На Львівщині відзначили річницю хрещення митрополита Андрея Шептицького

Про це повідомляє пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії.

Захід відбувся 8 серпня на місці хрещення митрополита в 1865 році — площі біля костелу Пресвятої Тройці.

У святкових заходах взяли участь єпарх Сокальсько-Жовківський владика Михайло Колтун, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії владика Петро Лоза, а також апостольський адміністратор єпархії Святого Володимира Великого в Парижі владика Гліб Лончина. Вони виголосили молитву Андрея Шептицького.

У пам’ять про митрополита під час святкувань Франківський драмтеатр представив виставу «Нація», створену за однойменною книжкою української письменниці Марії Матіос. Показ драми реалізовано в межах проєкту «Брухналь — родинний костел Шептицьких». Метою мистецького дійства було привернення уваги громадськості до аварійного стану костелу Святої Тройці.

Також усі охочі мали змогу оглянути фотовиставку «Брухналь в об’єктиві», де були роботи учнів школи фотографії імені Дієґо Марадони.

Музичним акомпанементом заходу було виконання духовного гімну «Боже, великий, єдиний» разом з юнацько-дитячим парафіяльним хором «Лелія» храму Святих апостолів Петра і Павла.