На Львівщині освятили новий престол у давньому храмі

24 грудня 2022, 18:37 856

У неділю, 17 грудня, у Старому Самборі, що на Львівщині, освятили новий престол храму.

На Львівщині освятили новий престол у давньому храмі

На запрошення о. Михайла Николина на освячення прибув владика Ярослав Приріз. За старовинним обрядом єпископа зустріли на порозі церкви з хлібом і сіллю наймолодші парафіяни та все духовенство на чолі з адміністратором храму.

Урочисту Архиєрейську Літургію очолив владика Ярослав у співслужінні з о. Михайлом Николиною, адміністратором парафії, о. Богданом Добрянським, деканом Самбірським, і отцями Старосамбірського деканату.

На початку Літургії архиєрей провів коротку катехизу щодо Чину освячення престолу. Також було освячено оновлений феретрон з іконами святого Миколая та Богородиці Неустанної Помочі.

Під час проповіді владика Ярослав привітав парафіян зі святом, нагадавши славну історію Святомиколаївського храму, пояснив недільне Євангелійське читання та розповів про святого Миколая.

На завершення Літургії владика Ярослав подякував о. Михайлові за працю з розвитку деканату та храму Святого Миколая. Він нагадав, що на початку 90-х років у районі були лише дві церкви, де молилися греко-католики, — у Старій Солі та Тарнаві. Тепер сформовано три деканати, де служать молоді священники. Три роки тому в церкві Святого Миколая був освячений відреставрований іконостас, відтоді храм постійно оновлюють, а старовинні речі реставрують.

за повідомленням парафії Святого Миколая у Старому Самборі